​موسوی لاری: اصلاح‌طلبان می‌خواهند در چارچوب نظام قدم بردارند

​موسوی لاری: اصلاح‌طلبان می‌خواهند در چارچوب نظام قدم بردارند

دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 13:15
ایلنا

عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور اسبق ایران و نایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرده که اصلاح‌طلبان برانداز نیستند و گفته‌است «اصلاح‌طلبان می‌خواهند در چارچوب نظام قدم بردارند».

به گزارش الشرق الاوسط، موسوی لاری در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» در عین حال که گفته «در حال حاضر ندای اصلاح‌طلبی، با مقامت روبرو می‌شود» تأکید کرده «براندازان و کسانی که آرزوی از بین رفتن این نظام را دارند قطعاً نمی‌خواهند اصلاحی صورت گیرد بنابراین آنها نباید با اصلاح‌طلبان موافق باشند زیرا مانع آنان هستند.»

او همچنین خواستار «گفتگوی ملی میان همه سلیقه‌ها و جریان‌های خواهان ماندگاری نظام و ایران» شده‌است. او بار دیگر تأکید کرده که «می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم».

موسوی لاری اذعان کرد: «امروز معتقدم در آن سال‌ها (ابتدای جنگ و انقلاب) آزادی عمل بیشتری داشتیم روزنامه‌ها مشغول به کار بودند، احزاب فعالیت می‌کردند و انتخابات که نماد و مظهر حضور مردم بود، بدون هیچ مشکلی برگزار می‌شد… نمی‌توانیم ادعا کنیم همه آن‌چیزی که می‌خواستیم را محقق کرده‌ایم».

به گفته او «برخلاف بعضی‌ها که می‌گویند قانون اساسی باید اصلاح شود زیرا جواب نمی‌دهد، من معتقدم باید از ظرفیت‌های این قانون استفاده کنیم چون ما آنطور که باید از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم.»

وی ضمن انتقاد از مسئولان گفته آنها به جای پاسخگویی «به کلی‌گویی و توجیه بسنده می‌کنند.. مسئولان از اینکه مردم انتقادات‌شان را صریح مطرح کنند، خیلی خوش‌شان نمی‌آید».

موسوی لاری که در دولت محمد خاتمی، عهده‌دار وزارت کشور بود، از اعضای شاخص مجمع روحانیون مبارز است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای