۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صندوق «STV» سعودی در سال گذشته

۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صندوق «STV» سعودی در سال گذشته

دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 23:15

«STV» در تأمین مالی شرکت «کریم» مشارکت و ۵۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های فنی را بررسی کرد

تورهای سرمایه‌گذاری‌های سعودی با ارزش ۳۰٪ از سرمایه‌گذاری خطر پذیر منطقه


صندوق سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر سعودی «STV» از موفقیت خود در مدیریت تورهای سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار خبر داد که ۳۰ درصد از میزان سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در خاورمیانه و شمال آفریقا به ارزش ۸۹۳ میلیون دلار را شامل می‌شود.

به گزارش الشرق الاوسط، این صندوق در بیانیه‌ای عنوان کرد که میزان سرمایه‌گذاری‌هایش بعد از گذشت یک سال از تأسیسش به ۱۰۰ میلیون دلار رسید که این عدد آن را در رأس نهادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال توسعه قرار می‌دهد.

در این بیانیه همچنین ذکر شد که این صندوق از بدو تأسیس ۵۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را بررسی و ارزش‌گذاری کرد و یک خزانه سرمایه‌گذاری تأسیس کرد که شامل مهم‌ترین شرکت‌های پیشرفتهٔ دیجیتال در زمینهٔ رسانه‌های دیجیتال، خدمات پزشکی دیجیتال، سیستم عامل‌های ابر، رزرو خودرو و تأمین مالی شرکت «کریم» است که بزرگ‌ترین سرویس ارائه دهنده خدمات رزرو اتومبیل هوشمند در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

این صندوق همچنین سال گذشته عهده‌دار سرمایه‌گذاری‌هایی در خاورمیانه به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار با مشارکت سرمایه‌گذارانی جهانی از ردهٔ «F» بود.

از دیگر اقدامات این صندوق در سال ۲۰۱۸ برزگ‌ترین سرمایه‌گذاری خطرپذیرش در «Unifonic» است که بزرگ‌ترین سکوی رایانش ابری مورد استفادهٔ هزاران شرکت در زمینهٔ ارتباطات است.

عبدالرحمن طرابزنی مؤسس و مدیر اجرایی این صندوق، هدف از تأسیس آن را پیشرو کردن سعودی در زمینهٔ سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و فناوری‌های آینده‌دار از طریق افزایش سرمایه و مشارکت در تورهای سرمایه‌گذاری شرکت‌های نوپا و ایجاد سیستمی منحصر به فرد عنوان کرد که زمینه برای برای افق‌های جدید رشد و توسعهٔ این بخش مهیا می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای