معاملات نظامی ۱٫۳ میلیارد دلاری در نمایشگاه‌های امارات

معاملات نظامی ۱٫۳ میلیارد دلاری در نمایشگاه‌های امارات

قرارداد با ۱۵ شرکت خارجی و ۱۸ شرکت داخلی
دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 23:30

امارات متحده عربی روز گذشته از امضای قراردادهای نظامی به ارزش ۴٫۹۷۱ میلیارد درهم (۱٫۳ میلیارد دلار) در اولین روز فعالیت نمایشگاه‌های «آیدکس» و «نافدکس» در سال ۲۰۱۹ خبر داد. این قراردادها بین ۱۵ شرکت جهانی و ۱۸ شرکت داخلی توزیع شد.

به گزارش «الشرق الاوسط» این قراردادها در افتتاحیه رسمی چهاردهمین دوره نمایشگاه و کنفرانس دفاع بین‌المللی «آیدکس» و پنجمین دوره نمایشگاه دفاع نیروی دریایی «نافدکس ۲۰۱۹» منعقد شد. 

این نمایشگاه‌ها در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی و با حمایت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات و فرمانده ارشد نیروهای مسلح برگزار شد.

فعالیت این نمایشگاه‌ها با حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نائب رئیس دولت امارات، نخست‌وزیر (رئیس مجلس وزیران) و حاکم دبی و شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده ارشد نیروهای مسلح و تعدادی از سران دولت همراه بود.

همچنین در این نمایشگاه ها تعدادی از هواپیماهای نظامی پرچم امارات را در آسمان ترسیم کردند و پس از آن گروه هنری مردمی به اجرای برنامه های سنتی پرداختند.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان بر اهمیت ادامه تحقیقات، نوسازی، توسعه و استفاده از علوم و تجربیات پیشرفته برای ارتقای گزینه‌های کشور در تنوع صنعت نظامی ملی تأکید کرد.

محمد الحسانی سخنگوی رسمی نمایشگاه «آیدکس» با اشاره به این مطلب که ارزش کل معاملات انجام شده با شرکت‌های خارجی در نمایشگاه بیش از ۳٫۸۶۷ میلیارد درهم است گفت: «حجم معاملات انجام شده در روز اول و استقبال گسترده شرکت‌های خارجی و داخلی نشان دهنده جایگاه ارزشمند نمایشگاه به عنوان یکی از بزرگترین مکان‌های جهانی متخصص در تکنولوژی صنایع دفاعی و نظامی است».

از سوی دیگر برنارد دان رئیس شرکت بوئینگ خاورمیانه، شمال آفریقا و ترکیه گفت: «شرکت‌های هواپیمایی امارات متحده عربی حدود ۵۴ درصد هواپیماهای تجاری را به خود اختصاص داد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای