نمایندگان بریتانیا خواستار مبارزه با اخبار جعلی شدند

نمایندگان بریتانیا خواستار مبارزه با اخبار جعلی شدند

شبکه‌های اجتماعی را به «گانگسترهای دیجیتال» تشبیه کردند
سه شنبه, 19 فوریه, 2019 - 23:30

گروهی از نمایندگان پارلمان بریتانیا در گزارشی خواستار وضع قوانین سخت‌تری علیه شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیس‌بوک هستند، قوانینی که به گفته آن‌ها مانع رفتار فیس‌بوک چون «گانگستر دیجیتال» شود.

به گزارش الشرق الاوسط، دامیان کولنز رئیس فراکسیون دیجیتال، فرهنگ، رسانه‌ها و ورزش مجلس نمایندگان بریتانیا در این باره اعلام کرده‌است: میزان قدرت میان این شبکه‌ها و افکار عمومی باید به صورت ریشه ای اصلاح شود. دوره تنظیمات شخصی نامناسب و باید پایان یابد.

این گزارش ابتدا به عنوان یک تحقیق در مورد مسئله اخبار جعلی در بریتانیا آغاز شد، اما با توجه به وخامت اوضاع ماه‌ها به طول انجامید. ابعاد این پرونده نیز از دخالت روسیه در همه‌پرسی بریتانیا در خصوص برکسیت تا مسائل مرتبط با تخلفات مالی گسترده‌است.

بر همین اساس، سیاستمداران بریتانیایی، قوانین جدیدی را پیشنهاد دادند که شرکت‌های فناوری را مجبور به انجام مسئولیت‌های قانونی برای محتواهای منتشر شده در سیستم عاملها می‌کند و ناگفته پیداست که هدف اصلی این قوانین فیسبوک است.

قانونگذاران بریتانیایی در تلاشند با قوانین جدید خود تمامی تبلیغات سیاسی جعلی آنلاین و محتواهای مضر آنلاین را مسدود کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای