تلاش «نیروهای دموکراتیک سوریه» برای «تسلیم» داعش

تلاش «نیروهای دموکراتیک سوریه» برای «تسلیم» داعش

کردها خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در مرزهای ترکیه شدند
چهارشنبه, 20 فوریه, 2019 - 14:15
«نیروهای دموکراتیک سوریه» تأکید کردند: «داعش که در نقطه‌ای به مساحت نیم کیلومتر در شرق سوریه محاصره شده، هیچ راهی جز «تسلیم شدن» ندارند».

به گزارش «الشرق الاوسط» این در حالی است که پرونده سوریه روز دوشنبه و در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل مورد بحث و بررسی قرار گرفت، چرا که واشنگتن از این کشورها خواسته بود شهروندان آمریکایی که نزد کردها بازداشت هستند را آزاد و به کشور خود بازگردانند.

به گزارش «الشرق الاوسط» اداره خودمدیریتی کردستان از کشورهای اروپایی خواست پس از حمایت ائتلاف بین‌المللی به رهبری واشنگتن از «نیروهای دموکراتیک سوریه» و پس از اعلام شکست سازمان تروریستی «داعش» و مقرارت وحشیانه و حملات خونین آن در سراسر جهان، از آنها شانه خالی نکنند.

«نیروهای دموکراتیک سوریه» اعلام کرد: «روستای الباغوز از لحاظ میدانی تحت کنترل است و نابودی داعش بسیار نزدیک است. ما با این پرونده با احتیاط برخورد می‌کنیم، چرا که این سازمان از افراد غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند».

مصطفی بالی مدیر مرکز رسانه‌ای «نیروهای دموکراتیک سوریه» روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «طی دو روز اخیر تحولات جدی رخ نداده‌است، ما برای ایجاد راهی در جهت خروج افراد غیرنظامی کار می‌کنیم».

یک منبع میدانی آگاه که نخواست نامش فاش شود، گفت: «داعش خواستار یک گذرگاه امن برای خروج از الباغوز شد». سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز این امر را تأیید کرد.

این منبع افزود: «داعشی‌های محاصره شده خواستار باز کردن راهی امن به سوی ادلب (شمال غرب) شدند و افراد غیرنظامی را به عنوان سپر انسانی با خود می‌برند، اما این امر برای نیروهای دموکراتیک سوریه غیرقابل مذاکره است».

الدار خلیل یکی از رهبران برجسته کرد و یکی از مهندسان اداره خودمدیریتی کردستان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه از کشورهای اروپایی خواست آنها را رها نکنند و گفت: «این کشورها پایبندی‌های سیاسی و اخلاقی دارند و اگر به آن عمل نکنند، از شما شانه خالی کرده‌اند».

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای