​«قارچ» سلاح جدید «داعش» در عراق

​«قارچ» سلاح جدید «داعش» در عراق

داعش تعدادی از جمع‌آوری کنندگان این گیاه در غرب عراق را ربود
پنجشنبه, 21 فوریه, 2019 - 00:15
بغداد: حمزه مصطفی

ارتش عراق اعلام کرد ۵ تن از جوانانی که در شهر رواه در غرب الانبار توسط سازمان داعش ربوده شده بودند را آزاد کرده‌است.

به گزارش «الشرق الاوسط»، حسین العکیدی شهردار رواه روز گذشته گفت: «نیروهای ارتش توانستند ۵ تن از فرزندانمان که چند روز پیش ربوده شده بودند را آزاد کنند».

العکیدی افزود: «عملیات آزادسازی توسط ارتش در صحرای الانبار و در نزدیکی منطقه المدهم واقع در غرب رواه (۲۱۰ کیلومتری غرب الرمادی) انجام شد».

داعش اخیراً به روشی جدید برای آدم‌ربایی در منطقه بیابانی روی آورده‌است و کسانی که پس از بارندگی برای جمع‌آوری دمبل (نوعی قارچ) به این مناطق می‌آیند را می‌ربایند. این قارچ یکی از غذاهای مرغوب مردم عراق است و با قیمت بالایی در بازارهای اطراف فروخته می‌شود.

حسن الکعبی معاون اول رئیس پارلمان عراق روز گذشته در دیدار با عبدالامیر یارالله فرمانده عملیات مشترک ضمن هشدار دربارهٔ خطرات این پدیده گفت: «علاوه بر تلاش‌های داعش برای نفوذ به سرزمین‌های عراق، ربودن غیرنظامیان در مناطق مختلف را نیز افزایش داده‌است».

وی خواستار اقدام امنیتی فوری برای نجات افراد ربوده شده، دستگیری افراد درگیر در این قضیه و غلبه بر گروهک‌های تروریستی شد که پس از حذف داعش همچنان در بسیار از مناطق باقی مانده‌اند.

محمد الکربولی عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق و نماینده استان الانبار در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «با صرف نظر از هرگونه توجیهی، چنین عملیاتی بر حقیقت وجود سازمان تروریستی داعش دلالت دارد و اینکه آنها قادرند حتی در شرایط سخت خود را سازگار کنند، که این امر بسیار نگران‌کننده است».

فاضل ابو رغیف کارشناس امنیتی نیز در گفتگو با «الشرق الاوسط» یادآور شد: «عملیات آدم‌ربایی که اخیراً در مناطق غربی رخ داد نشان‌دهنده این حقیقت است که داعش در حال تجدید قوای خود است و در آینده شاهد عملیات دیگری خواهیم بود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای