​بسیج لبنان برای انهدام قاچاقچیان مواد مخدر

​بسیج لبنان برای انهدام قاچاقچیان مواد مخدر

یکشنبه, 24 فوریه, 2019 - 19:00

پیگیری‌های نیروهای امنیتی طی چند روز اخیر، نشان‌دهنده تلاش‌های لبنان برای انهدام و متلاشی باندهایی است که در توزیع و تجارت مواد مخدر مشارکت دارند.

به گزارش «الشرق الاوسط» اداره کل نیروهای امنیت داخلی روز گذشته در دو ابلاغیه که از شعبه روابط عمومی صادر شد، از دستگیری افراد متهم به تجارت مواد مخدر در جنوب و جبل لبنان خبر دادند.

در چارچوب اقدامات اطلاعات نیروهای امنیت داخلی برای مبارزه با جرایم، به ویژه جرایم مواد مخدر، اداره شهر النبطیه واقع در جنوب لبنان روز پنج‌شنبه گذشته 3 لبنانی و یک سوری را به همراه مقادیری از قرص‌های مخدر و آمپول تزریق دستگیر کردند.

آنها در بازجویی‌های انجام شده به توزیع و مصرف مواد مخدر و سه شخص دیگر به همین اتهام اعتراف کردند.

گفتنی است نیروهای امنیتی توانستند هویت کامل اعضای یکی از مهمترین باندهای تجارت و توزیع مواد مخدر در استان جبل لبنان به ویژه در المتن را شناسایی کنند.

اعضای این باند 4 لبنانی و یک سوری هستند. تحقیقات نشان داده که یک لبنانی و همسرش که عضو این باند هستند به کار تجارت و توزیع مواد مخدر به توزیع‌کننده‌های دیگر در مناطق مختلف جبل لبنان مشغولند. یکی دیگر از این افراد نیز کار توزیع مواد مخدر در منطقه المتن را انجام می‌دهد و نفر چهارم نقش حفاظت از اعضای گروه را در حین توزیع مواد انجام می‌دهد، گفتنی است شخص پنجم یکی از مشتری‌های این باند بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای