شامگاه دیدارش با پوتین؛ نتانیاهو ایران را تهدید به اخراج از سوریه کرد

شامگاه دیدارش با پوتین؛ نتانیاهو ایران را تهدید به اخراج از سوریه کرد

نتانیاهو چهارشنبهٔ آینده با پوتین دربارهٔ ایران گفتگو می‌کند
دوشنبه, 25 فوریه, 2019 - 12:15

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز گذشته از دیدار خود با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در روز چهارشنبه در مسکو خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، این دیدار برای مذاکره در خصوص حضور ایران در سوریه و چگونگی مقابله با آن است.

نتانیاهو در شروع جلسهٔ هفته‌ای دولت گفت: دیروز شنیدیم یکی از مقامات ایران عنوان کرد که ایران بیش از ۹۰ درصد از اهداف خود در سوریه را محقق کرده‌است. این درست نیست. آنچه درست است این است که آن‌ها سعی در استقرار در سوریه می‌کنند و ما جلوی آن‌ها را می‌گیریم.

وی افزود: یک‌ماه پیش، مقام ایرانی دیگر ی ادعا کرد که حضورشان در سوریه فقط به عنوان مستشار است. جهان دروغ‌های زیادی از ایران می‌شنود.

وی ادامه داد: پیامی روشن برای ایران دارم که خواهان ویرانی اسرائیل است: اسرائیل بر اساس نیاز به کار خود برای جلوگیری از استقرار نظامی ایران در سوریه ادامه می‌دهد.

وی عنوان کرد برای ادامهٔ تماس تلفنی که آخر هفته پیش جهت مقدمه چینی برای این دیدار با پوتین برقرار کرده‌است در مسکو با وی دیدار خواهد کرد.

وی اظهار کرد: البته مسائل مربوط به ایران یکی از بخش‌های اولویتدار گفتگوی ما بود. ما در مورد آن توافق کردیم. من با وی (ولادیمیر پوتین) دربارهٔ مسائل منطقه‌ای و تهاجم ایران به مذاکره خواهم پرداخت.

وی در پایان گفت: ما همچنین در مورد تقویت سازوکارهای بین ارتش اسرائیل و ارتش روسیه به منظور حفظ ثبات و جلوگیری از اصطکاک‌های غیر ضروری در منطقه صحبت خواهیم کرد. این مذاکرات برای امنیت، برای ارتش اسرائیل و برای کل کشور مهم است.

گفتنی است نتانیاهو قرار بود پنجشنبهٔ گذشته به مسکو سفر کند که سفر وی به تأخیر افتاد. رسانه‌ها دلیل این تأخیر رافشارهای سیاسی دانستند که وی پیش از انتخاباتی که در ۹ آوریل (۱۲ فروردین) برگزار می‌شود، با آن مواجه است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای