غالیه دانشجوی تونسی از پیوستن به داعش پشیمان نیست

غالیه دانشجوی تونسی از پیوستن به داعش پشیمان نیست

* این زن تونسی- فرانسوی در سال ۲۰۱۴ به داعش پیوست * غالیه می‌گوید که هیچ‌گاه به فرانسه یا تونس بازنمی‌گردد
دوشنبه, 25 فوریه, 2019 - 13:00

غالیه به هیچ وجه از رهاکردن زندگی خود به عنوان یک دانشجو در تونس و پیوستن به داعش در سال ۲۰۱۴ احساس پشیمانی نمی‌کند. وی حال که دولت داعش در عراق و سوریه رو به زوال رفته، به سوی اردوگاه آوارگان می‌رود.

به گزارش «الشرق الاوسط» این دختر جوان تونسی- فرانسوی یکی از افراد بی‌شماری بود که با اتوبوس از آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق سوریه خارج شدند.

بسیاری از نزدیکان افراد مسلح داعش با این سازمان تروریستی باقی ماندند، تا اینکه منطقه تحت کنترل آنها به روستای الباغوز محدود شد. گفتنی است اکنون این روستا توسط نیروهای دموکراتیک سوریه که از سوی آمریکا حمایت می‌شود، محاصره شده‌است.

غالیه در گفتگو با رویترز گفت: «من هیچ‌گاه به فرانسه یا تونس بازنمی‌گردم، چرا که با توجه به اینکه من صورت خود را با روبند می‌پوشانم، زندگی من در این دو کشور امری «غیرممکن» بود».

وی که به همراه دو کودک خود از ایست بازرسی در حومه الباغوز عبور می‌کرد، افزود: «نمی‌دانم چه اتفاقی برای همسرم افتاده‌است. او سوری و از شهر لاذقیه است».

غالیه در حالی که لبخندی از زیر روبند می‌زد، گفت: «حتماً همسرم یک جایی است… ولی من نمی‌دانم کجاست».

این زن تونسی که از ترکیه وارد سوریه شده بود، ضمن ستودن بازمانده‌های داعش که در الباغوز زندگی می‌کنند، گفت: «من به ویژه در این دوره اخیر در الباغوز، تقریباً همه اصول زندگی را آموختم».

وی افزود: «زمانی که روبند بر صورت خود بستم در ادامه تحصیلات خود در دانشکده فرانسه در تونس و سپس در تولوز فرانسه با مشکل مواجه شدم و پس از مشاهده یک فیلم تبلیغاتی به همراه مادرم به داعش پیوستیم، به همین دلیل برادرم مرا طرد کرد».

غالیه افزود: «در اردوگاه با مادرم دیدار خواهم کرد و سپس حتماً خداوند راه‌حلی جلوی راه من می‌گذارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای