​رئیس دستگاه اطلاعات بریتانیا برای بررسی پرونده ایران به اسرائیل سفر کرد

​رئیس دستگاه اطلاعات بریتانیا برای بررسی پرونده ایران به اسرائیل سفر کرد

سه شنبه, 26 فوریه, 2019 - 09:15

روزنامه اسرائیلی جرزالیم پست نوشت: الکس یونگر رئیس دستگاه اطلاعات بریتانیا (رئیس ام‌آی ۶) در روزهای اخیر برای بررسی احتمال خروج ایران از برجام به صورت کاملاً مخفیانه به اسرائیل سفر کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، این روزنامه انگلیسی زبان در ادامه افزود: رئیس دستگاه اطلاعات بریتانیا در تل آویو با یوسی کوهین رئیس موساد (سازمان اطلاعات اسرائیل) دیدار کرد.

مسئولان اسرائیلی در این دیدار گفته‌اند که یک سری اطلاعات در اختیار دارند که ممکن ایران دوباره غنی سازی اورانیوم را از سر بگیرد که طرف بریتانیایی نیز این اطلاعات را تأیید کرد.

این روزنامه همچنین نوشت: اسرائیل از سال ۲۰۱۵ تاکنون مرتباً اعلام کرده که ایران راه‌ها و ابزارهایی را برای دورزدن این توافق پیدا خواهد کرد، اما کشورهای اروپایی به حمایت از این توافق ادامه دادند و بلکه حتی در مقابل تحریم‌های آمریکایی قرار گرفتند.

توافق جامع و نهایی هسته‌ای وین با عنوان شناخته شده و رسمی برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام در راستای توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران و به دنبال تفاهم هسته‌ای لوزان، در سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ (۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵) در وین اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ (شامل چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا، آمریکا و آلمان) منعقد شد.

در پی تلاش آمریکا برای خروج از برجام، ایالات متحده در روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ رسماً از برجام خارج شد و همه تحریم‌های لغو شده را دوباره علیه ایران اعمال کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای