اتاق بازرگانی جده بر نقش پیمانکاری در پروژه‌های توسعه‌ای تأکید کرد

اتاق بازرگانی جده بر نقش پیمانکاری در پروژه‌های توسعه‌ای تأکید کرد

معاون وزیر انرژی: 34 نهاد بر اجرای آن برای تقویت توانایی تولید کشور کار می‌کنند
پنجشنبه, 28 فوریه, 2019 - 13:15

صالح الترکی استاندار جده بر جهت‌گیری به سمت ارائۀ پروژه‌های توسعه‌ای در سال 2020 خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، وی در جلسه‌ای تحت عنوان «شراکت میان بخش خصوصی و عمومی و نقش پیمانکاران» در انجمنی که در راستای 75 سالگی اتاق بازرگانی جده برگزار شد، عنوان کرد: جلسه‌های سطح بالا برای ارزیابی خطرات پیش روی پروژه‌های ارائه شدۀ جدید داشتیم و بزرگ‌ترین چالش را توانایی پیمانکاران در اجرای کارها دیدیم خصوصا که تمایلی جدی برای توسعۀ پیمانکاران سعودی وجود دارد.

وی توضیح داد که 90 درصد پروژه‌های وزارت امور روستاها و 40 درصد پروژه‌های جده یا با مشکل مواجه شده‌اند و یا دچار تأخیر شده‌اند.

 خالد المدیفر معاون وزیر انرژی، صنایع و منابع طبیعی سعودی عنوان کرد تعداد اقداماتی که «چشم‌انداز 2030» راه‌اندازی کرد 500 عدد بوده وهدف از آنها افزایش تولید ملی است.

وی اذعان کرد برنامۀ توسعۀ صنایع ملی، خدمات لجیستیک، اقدامات تقویت تولید ملی به وسیلۀ قراردادها و مناقصه‌ها و اقدامات انرژی تجدیدپذیر از جملۀ اقدامات وزارت انرژی، صنایع و منابع طبیعی است.

وی اظهار کرد توسعۀ صنایع ملی و خدمات لجیستیک یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های چشم‌انداز کشور است و 34 نهاد روی اجرای آن کار می‌کنند تا قدرت تولیدی سعودی را افزایش داده و سرمایه‌هایی داخلی و خارجی به ارزش 1.6 تریلیون سعودی در بخش منابع طبیعی و صنعت را جذب کنند.

وی ضمن تأکید بر اینکه تمام زمینه‌ها آمادۀ جذب سرمایه‎‌گذاری داخلی و خارجی هستند، عنوان کرد وزارت 25 یادداشت تفاهم امضا کرد و 65 فرصت سرمایه‌گذاری به ارزش 21.3 میلیارد دلار به بخش خصوصی عرضه کرد. روی زمینه‌های دیگری همچون انرژی خورشیدی و انرژی باد و خدماتی که پروژه‌ها به آن نیاز دارند نیز کار شد.

محمد الغزوانی وکیل وزارت مسکن و توسعۀ شهرسازی سعودی از نقش این وزارت در تقویت شراکت با بخش خصوصی سخن گفت و اظهار کرد این وزارت سعی دارد 400 واحد املاک و مستغلات را در سال 2020 ارائه دهد.

وی گفت: 116 هزار واحد املاک و مستغلات به قیمت 16 میلیارد دلار عرضه کردیم و امیدوار به تحقق هدف خود هستیم که توسعۀ شهرسازی به ارزش 64 میلیارد دلار در 2020 است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای