​رزمایش «سپر جزیره ۱۰» فردا آغاز می‌شود

​رزمایش «سپر جزیره ۱۰» فردا آغاز می‌شود

جمعه, 1 مارس, 2019 - 11:30

مرحلهٔ سوم رزمایش «سپر جزیره ۱۰» فردا (شنبه) در منطقهٔ الشرقیه سعودی آغاز خواهد شد که شامل آموزش‌های میدانی با مهمات واقعی خواهد بود.

به گزارش الشرق الاوسط، مرحلهٔ دوم این رزمایش روز گذشته با مشارکت نیروهای نظامی زمینی، هوایی و دریایی خلیجی مشترک، نیروهای دفاع هوایی مشترک و نیروهای ویژه، نیروهای امنیتی و نظامی سعودی وزارت گارد ملی و نیروهای مرزی وزارت کشور بود که در چارچوب استراتژی جامع وزارت دفاع سعودی است.

هدف از این رزمایش ارائهٔ قدرت برنامه‌ریزی نظامی سعودی، قدرت بالای مدیریت عملیات جنگی، استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های تسلیحاتی، سیستم‌های نظامی جهانی کشورهای خلیجی شرکت کننده، تحقق همکاری مشترک و هماهنگی نظامی جامع میان کشورهای شرکت کننده برای مقابله با تهدیدها و خطراتی است که منطقه و کشورهای اعضای شورای خلیج با آن مواجه هستند.

سرهنگ عبدالله السبیعی سخنگوی رسمی این رزمایش ضمن اشاره به اینکه در این رزمایش جدیدترین سیستم‌های شبیه‌ساز مبارزه برای مقابله با واقعیت مجازی عملیات نظامی استفاده شد، تأکید کرد در مرحلهٔ دوم رزمایش، اهداف مورد نظر بر اساس برنامه‌ریزی محقق شد.

سرهنگ عبدالعزیز الاشول مدیر عملیات نیروهای مشترک نیز توضیح داد که رزمایش «سپر جزیره ۱۰» متشکل از ۴ مرحله است که مرحلهٔ اول آکادمی، مرحلهٔ دوم رزمایش مراکز فرماندهی بر اساس شبیه‌سازی، مرحلهٔ سوم رزمایش میدانی مشترک نیروها با مهمات واقعی و مرحلهٔ چهارم مرحلهٔ نمایش است.

وی عنوان کرد این رزمایش محدود به نیروهای مسلح سعودی یا خلیجی نیست بلکه شامل همکاری با سیستم‌ها و نهادهای دولتی کشورهای منطقه می‌شود و مفهوم کار یکپارچهٔ جامع و از بزرگ‌ترین رزمایش‌های منطقه از لحاظ تعداد نیروها، اسلحهٔ استفاده شده و برنامه‌ریزی‌های نظامی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای