سعودی تابعیت حمزه بن‌لادن پسر رهبر «القاعده» را لغو کرد

سعودی تابعیت حمزه بن‌لادن پسر رهبر «القاعده» را لغو کرد

آمریکا یک میلیون دلار برایش جایزه تعیین کرد.. «سیا» آرشیو او را منتشر کرد
جمعه, 1 مارس, 2019 - 22:30

روزنامه رسمی «ام القری» گزارش داد؛ وزارت کشور سعودی تابعیت حمزه بن لادن پسر اسامه بن لادن را لغو کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، ایالات متحده که از دوسال پیش حمزه بن لادن را در لیست تروریسم قرار داده، روز گذشته جایزه‌ای به ارزش یک میلیون دلار برای دریافت اطلاعات دربارهٔ پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده تعیین کرد.

حمزه با دختر ابی محمد المصری و نه دختر محمد عطا رباینده یکی از هواپیماهایی که در حملات سال ۲۰۰۱ استفاده شد ازدواج کرده‌است.

الشرق الاوسط در سال ۲۰۱۷ تصاویری از مراسم عروسی حمزه منتشر کرده بود. او از خیریه صابر یکی از زنان اسامه به دنیا آمده‌است.

چند ساعت پس از اینکه ایالات متحده جایزه‌ای به ارزش یک میلیون دلار برای دریافت اطلاعات دربارهٔ حمزه پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده تعیین کرد، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، آرشیو بزرگی از حمزه را منتشر کرده‌است.

در یکی از ویدئوهایی که روز جمعه توسط «سکای نیوز» منتشر شد، فیلم عروسی حمزه را نشان می‌داد و در آن آمده‌است که پسر اسامه ۳۰ ساله شده و جانشینی پدر را برعهده گرفته‌است.

خبرگزاری فرانسه در این باره گزارش داد: گفته شده حمزه بن لادن سال‌ها با مادرش در ایران بوده‌است. اما گزارش‌های دیگری خاطرنشان می‌کنند که او در این سال‌ها در پاکستان، افغانستان یا سوریه بوده‌است.

آمریکا اعلام کرده است: حمزه که با انتشار پیام‌های صوتی و تصویری در اینترنت از طرفداران خود می‌خواهد که علیه آمریکا و متحدان غربی اش دست به حملات بزنند، برای رهبری آینده گروه القاعده آماده می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای