یادداشت تفاهم برای تقویت بهره‌وری انرژی در سعودى

یادداشت تفاهم برای تقویت بهره‌وری انرژی در سعودى

گواهینامهٔ مهارت برای کارگران مدیریت و بازرسی انرژی سعودی صادر می‌شود
چهارشنبه, 6 مارس, 2019 - 10:00

سازمان بهره‌وری انرژی سعودی روز گذشته یادداشت تفاهمی با صندوق توسعهٔ منابع انسانی امضا کرد که به موجب آن به مهندسان و کارگران فنی گواهینامهٔ مهارت در زمینهٔ مدیریت و بازرسی انرژی داده می‌شود.

به گزارش الشرق الاوسط، این صندوق متولی تقدیم حمایت مالی لازم برای سه نوع کارت مهارتی می‌شود که سازمان بهره‌وری انرژی با شراکت انجمن آمریکایی مهندسان انرژی ارائه می‌دهد.

این کارت‌ها سه نوع است؛ گواهینامهٔ حرفه‌ای انرژی سنج (CEA)، گواهینامهٔ مدیریت حرفه‌ای انرژی ((CEM و گواهی متخصص اندازه‌گیری و تأیید(CMVP).

این توافقنامه باعث تسهیل دستیابی مهندسان و کارگران فنی به این گواهینامه‌های مهارت جهانی می‌شود که در راستای دستیابی به دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای افزایش بهره‌وری مصرف و شناسایی فرصت‌های صرفه‌جویی در موسسات تجاری و صنعتی از طریق دوره‌های ارائه شده توسط سازمان است و ۸۰ درصد هزینه‌های آن را صندوق متقبل می‌شود.

کارآموز باید آموزش‌های خاصی که مرکز ارائه می‌دهد را ببیند و مهارت لازم برای کسب گواهینامهٔ مهارت را به دست آورد.

کارآموز پس از به دست آوردن کارت مهارت می‌تواند برای دریافت هزینهٔ دوره‌ها از طریق درگاه الکترونیکی صندوق اقدام کند.

در این راستا، سازمان بهره‌وری انرژی سعودی با همکاری تعدادی از سازمان‌های جهانی همچون انجمن آمریکایی مهندسان انرژی برنامه‌های آموزشی گذاشته‌است که شامل انرژی سنج حرفه‌ای، مدیریت انرژی حرفه‌ای، متخصص اندازه‌گیری و تأیید، حفاظت از انرژی در ساختمان‌ها و کارخانه‌ها، دروه‌های آمادگی برای گواهینامه‌های حرفه‌ای و… است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای