​پدیده‌های سعودی در جام بانوان ملت‌های خلیج

​پدیده‌های سعودی در جام بانوان ملت‌های خلیج

فوتبالیست‌های زن بر تلاش خود برای حرفه‌ای شدن تأکید کردند
چهارشنبه, 6 مارس, 2019 - 23:15

اولین دوره جام بانوان ملت‌های خلیج در منطقه الشرقیه سعودی با شعار «فوتبال ما را گردهم می‌آورد»، فرصتی واقعی برای معرفی پدیده‌های فوتبال سعودی به‌شمار می‌رود، چرا که بسیاری از بانوان سعودی به دنبال جرقه‌ای برای ورود به این ورزش هستند.

به گزارش الشرق الاوسط، سحر الشریف یکی از فوتبالیست‌های منطقه الشرقیه گفت: «تیم ما با تلاش‌های فراوان برای از بین بردن موانع و چالش‌های موجود برای ورود به این زمینه ورزشی، در سال ۲۰۱۸ تشکیل شد. یک تیم بانوان کامل که می‌تواند علاوه بر دستاوردهای مالی، با شرکت در مسابقات به اهداف خود دست یابد».

وی یادآور شد: «خانواده و اطرافیانم نه تنها در ورود به این ورزش بلکه در همه جوانب دیگر زندگی از من حمایت کردند».

وی افزود: «من قطعاً لیگ شاهزاده محمد بن سلمان و همه لیگ‌های اروپایی و فوتبال جهان را پیگیری می‌کنم، اما طرفدار تیم خاصی نیستم و بازی زیبا را دوست دارم».

هیفا العلیان یکی دیگر از فوتبالیست‌های سعودی نیز با اشاره به آرمان‌ها و اشتیاق خود برای توسعه مهارت‌هایش در زمینه فوتبال گفت: «امیدوارم بتوانم از طریق شرکت در مسابقات داخلی و خارجی و تمرینات حرفه‌ای، به سطح حرفه‌ای برسم».

وی افزود: «تعداد زیادی از دختران سعودی فوتبال بازی می‌کنند، اما متأسفانه مکان خاصی که همه بانوان را در یک جا گردهم آورد، وجود ندارد. جام ملت‌های خلیج اقدامی مهم و ستودنی است».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای