عون به برت: تأثیر حزب‌الله بیش از جایگاه آن به عنوان بخشی از ملت لبنان نیست

عون به برت: تأثیر حزب‌الله بیش از جایگاه آن به عنوان بخشی از ملت لبنان نیست

لندن: اعلان تروریستی بودن حزب‌الله تأثیری بر روابط با لبنان و ارتش آن ندارد
جمعه, 8 مارس, 2019 - 19:00

الیستر برت معاون وزیر خارجه انگلیس روز گذشته با میشل عون رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد.  

به گزارش الشرق الاوسط، وی در این دیدار تأکید کرد تصمیم کشورش برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله تأثیری بر روابط با لبنان و ارتش آن نخواهد گذاشت.

وزیر خارجه انگلیس ضمن اشاره به تمایل کشورش برای تقویت روابط با لبنان، تأکید کرد: همایش اقتصادی که اخیراً در لندن برگزار شد بخشی از طرح حمایتی انگلیس برای حمایت از اقتصاد لبنان است و این روابط از هر موضعی که انگلیس نسبت به حزب‌الله اتخاذ کند، تأثیر نخواهد پذیرفت.

میشل عون نیز ضمن اعلام اینکه در لبنان اراده مثبتی برای ادامه مسیر نجات فعلی وجود دارد، همکاری میان لبنان و انگلیس در چندین زمینه به خصوص حمایت لندن از نیروهای مسلح لبنان را ستود و در خصوص تقویت آن ابراز امیدواری کرد.

وی عنوان کرد: نفوذ منطقه‌ای حزب‌الله به معنای آن نیست که تأثیر این جنبش بر سیاست لبنان بیش از جایگاه حزب‌الله به عنوان بخشی از ملت لبنان باشد که در دولت و پارلمان نماینده دارد.

رئیس‌جمهور لبنان سپس بر ضرورت حمایت از این کشور در بازگشت آوارگان سوری به مناطق امن تأکید کرد و گفت، پیامدهای باقی ماندن آن در لبنان روز به روز بیشتر می‌شود و بر اساس آمار میزان زاد و ولد آوارگان سوری 51 درصد از نسبت زاد و ولد را لبنان را تشکیل می‌دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای