«آرامکو» در نمایشگاه ماشین ژنو شرکت می‌کند

«آرامکو» در نمایشگاه ماشین ژنو شرکت می‌کند

​ادامهٔ راهکارهای «آرامکو» برای افزایش کارایی موتورهای ماشین در ژنو
شنبه, 9 مارس, 2019 - 18:15

شرکت «آرامکو»ی سعودی در راستای نقش پیشروی خود در توسعهٔ فناوری‌ها، موتورها و ایجاد راهکارهای فعال و مؤثر در آینده، برای اولین بار در نمایشگاه ماشین ژنو سوئیس شرکت می‌کند.

به گزارش الشرق الاوسط، این نمایشگاه از ۷ تا ۱۷ مارس (۱۶ تا ۲۶ اسفند) در حال برگزاری است و آرامکو در آن تعدادی از فناوری موتورها که باعث افزایش کارایی و کاهش گاز دی‌اکسید کربن می‌شود را در معرض نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه ماشین ژنو نیز یکی از ۵ نمایشگاه معروف جهان است که بهترین سازنده‌های ماشین جهان برای ارائهٔ نوآوری‌های فنی خود در زمینهٔ ساخت ماشین در آن شرکت می‌کنند.

این شرکت در حالی در این نمایشگاه شرکت می‌کند که به تلاش خود برای بهبود کارایی استفاده از انرژی در بخش حمل و نقل به ویژه بهبود عملکرد زیست‌محیطی سوخت موتورهای احتراق داخلی از طریق کنترل تصاعد گازهای گلخانه‌ای ادامه می‌دهد.

مراکز پژوهشی آرامکو با همکاری شرکت‌های بزرگ سازندهٔ ماشین و توسعه دهندهٔ فناوری جهان روی توسعهٔ برخی از فناوری‌های ابتکاری که این شرکت در این نمایشگاه بین‌المللی عرضه می‌کند، کار کردند.

فناوری‌هایی که آرامکو در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارد شامل: جرقه زنی با فشار بنزین، فناوری موتورهای پیستونی، فناوری سوئیچ سریع و فناوری کنترل گازهای دی‌اکسید کربن است.

گفتنی است آرامکو شبکهٔ پژوهش جهانی در زمینهٔ وسائل حمل و نقل دارد که در ظهران، دیترویت، پاریس و پکن است.

گروه‌های پژوهشی در این مراکز با همکاری برخی از افراد آکادمیک و صنعتی به توسعهٔ تعدادی از فناوری‌ها می‌پردازند که شامل موتورهای احتراق داخلی پیشرفته، راهکارهای پسابررسی و سیستم موتور هیبریدی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای