مصر ریاست اتحادیه آفریقا را با برگزاری همایش جوانان جشن می‌گیرد

مصر ریاست اتحادیه آفریقا را با برگزاری همایش جوانان جشن می‌گیرد

در چارچوب فعالیت‌هایی برای اثبات توجه قاهره به قاره سیاه
سه شنبه, 12 مارس, 2019 - 15:30

در چارچوب تحرک و جنبش به وجود آمده در روابط مصر- آفریقا و همزمان با تعیین مصر به عنوان رئیس اتحادیه آفریقا در سال جاری، شهر اسوان (جنوب مصر) با حمایت و مشارکت عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور این کشور، از ۱۶ الی ۱۸ مارس (۲۵ الی ۲۷ اسفند)، میزبان «همایش جوانان عرب- آفریقایی» خواهد بود.
به گزارش الشرق الاوسط، این همایش که به مهمترین مسائل و چالش‌های قاره آفریقا و جهان عرب می‌پردازد، با توجه رسمی بالاترین ارگان‌های دولتی مصر برگزار می‌شود، چرا که قاهره در نظر دارد پس از مدتی غیبت و دوری، حضور خود در قاره سیاه را تقویت کند.
محمود شعراوی وزیر توسعه داخلی گفت: «پس از تعیین عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور کشور به عنوان رئیس اتحادیه آفریقا در اجلاس آدیس آبابا در فوریه گذشته، دولت و همه وزراتخانه‌ها در تلاشند تا این همایش به بهترین شکل و به صورتی که درخور نام مصر باشد، برگزار شود».
گفتنی است رئیس‌جمهور مصر در مراسم اختتامیه نشست جهانی جوانان در شرم الشیخ در نوامبر گذشته گفت: «شهر اسوان در سال ۲۰۱۹ «پایتخت جوانان آفریقا» خواهد شد».
جدول فعالیت‌های این همایش بازتابی از امید و آرزوهای مردم منطقه و قاره آفریقا در جهت بهبود شرایط زندگی در این کشورها و برداشتن گام‌هایی مهم و سریع برای دستیابی به پیشرفت است.
در آستانه برگزاری این همایش آمادگی‌های سازمانی و امنیتی فراوانی در شهر اسوان در حال انجام است. گفتنی است در همین راستا محمود الشعراوی وزیر توسعه داخلی، اشرف صبحی وزیر جوانان و ورزش و عاصم الجرار وزیر مسکن و آب و فاضلاب، روز شنبه گذشته برای بررسی ترتیبات و اقدامات اخیر در جهت میزبانی این همایش، به اسوان سفر کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای