فرار چندین داعشی به دنبال حمله هوایی به زندان ادلب

فرار چندین داعشی به دنبال حمله هوایی به زندان ادلب

سوریه: بمباران «انبار جنگنده های هدایت شونده» توسط روسیه و شناسایی «هسته حزب الله» در جولان توسط اسرائیل
پنجشنبه, 14 مارس, 2019 - 11:30
AFP

چندین عضو گروه داعش به دنبال حمله هوایی روسیه به یک بازداشتگاه در ادلب واقع در شمال غرب سوریه فرار کردند. روسیه گفت این حمله با هماهنگی با آنکارا انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری روسیه حمله جنگنده های روسیه روز چهارشنبه (۱۳ مارس) به یک انبار تسلیحات در استان ادلب با هماهنگی با ترکیه انجام شده است. ادلب تحت کنترل گروه های مسلح مخالف رژیم سوریه قرار دارد.

این خبرگزاری در ادامه به نقل از وزارت دفاع روسیه گفت «این انبار تسلیحات گروه «هیات تحریر الشام بوده» و جنگنده های هدایت شونده مستقر در آن قرار بود که به پایگاه حمیمیم در غرب سوریه حمله کنند».

از سوی دیگر، ویدیویی از سوی فعالان اپوزیسیون درباره فرار شماری از زندانیان از بازداشتگاه ادلب منتشر شد و این گروه گفتند که چندین عضو «داعش» که توسط هیات تحریر الشام بازداشت شده بودند در میان زندانیان فراری هستند.

در تحولی دیگر اما ارتش اسرائیل گفت «حزب الله» لبنان یک گروه نظامی در خط آتش بس در بلندی های جولان تشکیل داده است. این گروه زیر نظر یک مقام حزب الله قرار داده که پیشتر به اتهام برنامه ریزی برای حمله به نظامیان آمریکایی در عراق بازداشت شده بود.

ارتش اسرائیل افزود «بشار اسد از تشکیل این گروه اطلاع ندارد». خبرگزاری های اسرائیل گفتند اسرائیل به این امید که شاید دولت سوریه و روسیه برای توقف فعالیت این گروه اقدام کنند این خبر را منتشر کرده است.

جاناتان کونریکوس سخنگوی ارتش اسرائیل گفت «ما به (حزب الله) اجازه نمی دهیم تا چنین گروه های تروریستی در جولان تشکیل دهند. این گروه ها توان حمله به شهروندان غیرنظامی اسرائیل دارند».

او افزود «ما حکومت سوریه را مسئول آنچه در خاک سوریه روی می دهد و به اسرائیل ضربه می زند می دانیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای