نمایندگان جنبش اعتراضی الجزایر از دیدار با الابراهیمی خودداری کردند

نمایندگان جنبش اعتراضی الجزایر از دیدار با الابراهیمی خودداری کردند

الجزایر: صد گروه خواهان «سازماندهی» نارضایتی مردم بعد از «تظاهرات میلیونی جمعه» شدند
شنبه, 16 مارس, 2019 - 17:15
گوشه هایی از اعتراضات روز جمعه الجزایری های مقیم شهر پامپلونای اسپانیا

جنبش اعتراضی الجزایر بعد از تظاهرات میلیونی در همه شهرها در روز جمعه (۱۶ مارس) وارد فاز تازه ای شد. همزمان با تشدید نارضایتی از حاکمیت، نمایندگان جنبش اعتراضی از دیدار با الاخضر الابراهیمی سرباز زدند. قرار بود دو طرف درباره اقدامات لازم برای انتقال قدرت به رییس جمهور جدید گفتگو کنند.

الابراهمی فرستاده سابق سازمان ملل و اتحادیه عرب به دشواری چهره های شاخص جنبش اعتراضی را متقاعد کرده بود که بر سر میز گفتگو بنشینند. بسیاری از آنها با نقش آفرینی جدید الابراهیمی به عنوان «نماینده چند میلیون شهروند الجزایری» مخالفت کردند. میلیون ها الجزایری در سومین هفته متوالی در تظاهرات خیابانی به پنجمین دوره ریاست جمهوری پرزیدنت عبد العزیز بوتفلیقه معترض هستند و نیز خواستار عدم تمدید چهارمین دوره ریاست جمهوری بوتفلیقه هستند. بوتفلیقه پیشتر از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

صدها تن از مردم الجزایر روز جمعه در خراطه (۲۵۰ کیلومتری شرق پایتخت) تظاهرات کردند و خواستار برکناری بوتفلیقه از قدرت شدند. شمار فروانی از کارگران هم با تعطیل کردن شرکت ها در میدان های شهر تیزی وزو (۱۰۰ کیلومتری شرق پایتخت) تجمع کردند و خواستار «سرنگونی نظام» شدند. آنها به «حلقه نزدیک رییس جمهوری» اعتراض کردند. این در حالیست که صد گروه و حزب الجزایری در نشستی در پایتخت خواستار «سازماندهی» جنبش اعتراضی مردم شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای