درخواست فرزند نزار زکا از دولت لبنان برای کمک در آزادی پدرش در ایران

درخواست فرزند نزار زکا از دولت لبنان برای کمک در آزادی پدرش در ایران

جمعه, 5 آوریل, 2019 - 13:00
پسر نزار زکا و پمپئو

عمر زکا فرزند کوچک نزار زکا مهندس لبنانی بازداشتی در ایران از حکومت لبنان و «کلیه طرف هایی که توانایی همکاری دارند» خواست تا همانند دولت پرزیدنت دونالد ترامپ به پدرش کمک کنند.

این اظهارات بعد از دیدار عمر زکا با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در دفترش و ملاقات با شماری از مقام های ارشد دولت آمریکا مطرح شد. 

خانواده نزار زکا در بیانیه ای اعلام کردند که «عمر زکا دعوت پمپئو برای ملاقات با وی را پذیرفته است».

عمر زکا بعد از این دیدار گفت «من از طرف پدرم و سایر اعضای خانواده زکا از جناب آقای وزیر پمپئو و تیم او به خاطر اقداماتشان برای کمک به بازگشت پدرم به آغوش خانواده تشکر کردم. ما فراموش نمی کنیم که آقای پمپئو اولین مسوول در آمریکا و در جهان بود که به مساله ربودن پدرم اشاره کرد. او در آن زمان نماینده مجلس نمایندگان در ایالت کانزاس بود و در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶ دراین باره در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان سخنرانی کرد».

عمر افزود که درباره شرایط نزار زکا در بازداشتگاه با پمپئو و مقام های ارشد وزارت خارجه به تفصیل صحبت کرده است. 

او خاطر نشان کرد «نزار زکا در سپتامبر ۲۰۱۵ به دعوت رسمی شهیندخت ملاوردی معاون رییس جمهور به ایران سفر کرد. ملاوردی طی اظهارات علنی به نام ریاست جمهوری و کابینه دولت در تهران گفت که کشورش در مساله ربودن و بازداشت نزار زکا اشتباه کرده است و این موضوع آسیب فراوانی به ایران رساند».

عمر زکا گفت «من اطمینان دارم که لبنان به وظیفه خود عمل کرده و پدرم به کشورش بازمی گردد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای