راه اندازی اولین بانک عراقی در سعودی

راه اندازی اولین بانک عراقی در سعودی

جمعه, 19 آوریل, 2019 - 15:30
معاون نخست وزیر عراق و رییس موسسه پولی سعودی

همزمان با سفر عادل عبد المهدی نخست وزیر عراق به سعودی اولین شعبه «بانک تجارت عراق» روز پنجشنبه (۱۸ آوریل) در ریاض افتتاح شد. عبد المهدی در صدر هیات بلند پایه به سعودی سفر کرده است. 

این بانک در نیمه ماه آینده رسما آغاز به کار می کند و وظیفه انجام معاملات مالی دو جانبه و تامین مالی شرکت های سعودی و عراقی در دو کشور را به عهده دارد.

وزارت امور خارجه سعودی در بیانیه ای گفت «ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین و عادل عبد المهدی نخست وزیر عراق بر روابط تاریخی و پیوندهای مذهبی و اجتماعی بین دو کشور و اهمیت بهره برداری از این میراث سیاسی و تاریخی و مذهبی تاکید کردند».

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی روز چهارشنبه (۱۷ آوریل) با نخست وزیر عراق در ریاض دیدار کرد. دو طرف درباره روابط دو جانبه و زمینه های همکاری بین دو کشور و تحولات تازه منطقه گفتگو کردند.

از سوی دیگر، محمد علی الحکیم وزیر امور خارجه عراق در جریان دیدار با همتای سعودی اش ابراهیم العساف و عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی گفت «دو کشور در زمینه امنیتی و اطلاعاتی نیز همکاری می کنند».

عبد المهدی همچنین با دبیر کل شورای همکاری خلیج دکتر عبد اللطیف الزیانی دیدار کرد.

عبد المهدی در این دیدار به نقش موثر شورای همکاری خلیج در راستای گسترش امنیت و ثبات در منطقه و حمایت از اقدام مشترک همه جانبه عربی اشاره کرد. او گفت «شورای همکاری خلیج برای عراق از اهمیت خاصی برخوردار است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای