آمریکا 120 هزار نظامی برای مقابله با ایران در خاورمیانه مستقر می‌کند

آمریکا 120 هزار نظامی برای مقابله با ایران در خاورمیانه مستقر می‌کند

سه شنبه, 14 مه, 2019 - 10:30

یک گزارش رسانه ای از  از ارائه طرح استقرار 120 هزار نیروی نظامی جدید آمریکا در منطقه خاورمیانه توسط پنتاگون به منظور مقابله با تهدیدات ناشی از ایران یا اقدام این کشور برای ساخت سلاح هسته ای خبر داده است.

به گزارش الشرق الاوسط، نیویورک تایمز روز گذشته گزارش داده است که پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا برنامه به‌روزشده نظامی را ارائه کرد که در آن اعزام 120 هزار نظامی آمریکایی به خاورمیانه در نظر گرفته می شود تا در صورتی که ایران ساخت سلاح هسته ای را تسریع بخشد و یا به نظامیان آمریکایی حمله کند، با ایران مقابله کند.

 این روزنامه به نقل از برخی منابع مطلع از محتوای جلسه پنج‌شنبه گذشته در شورای امنیت کاخ سفید درباره ایران خبر داده است.

 تنش میان ایران و ایالات متحده آمریکا از زمان خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران و از سرگیری تحریم‌ها علیه این کشور شدت یافت.

ترامپ سعی دارد ایران را متقاعد به مذاکره بر سر توافقی فراگیرتر به منظور مقابله با تلاش‌های هسته‌ای و موشکی تهران کند. 

ایالات متحده هفته گذشته یک ناو هواپیمابر به علاوه تعدادی بمب‌افکن B-52 به منطقه اعزام کرد؛ اقدامی که به گفته مسئولان در واشنگتن با هدف مقابله با تهدیدهای ایران صورت گرفته است.

ایران، ایالات متحده را به «جنگ روانی» متهم و حضور نظامی آمریکا در منطقه را «فرصت» و نه تهدید توصیف کرد. مقامات ایرانی تاکید کردند که اجازه توقف صادرات نفت خود را نمی دهند. 

بنا بر این گزارش، از جمله کسانی که در جلسه پنجشنبه حضور داشتند، جان بولتون مشاور امنیتی ملی ترامپ، جینا هاسبل مدیر سازمان اطلات مرکزی CIA، دَن کاتس رئیس سازمان اطلاعات ملی و ژوزف دنفورد رئیس ستاد مشترک بودند.

این گزارش ادامه داد که جزئیات چند طرح مورد بررسی قرار گرفت و بزرگترین طرح «خواستار استقرار 120 هزار نیروی نظامی در خاورمیانه شد؛ اقدامی که هفته‌ها یا ماه‌ها زمان می‌برد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای