عزل و نصب‌ فرماندهان سپاه ادامه دارد

عزل و نصب‌ فرماندهان سپاه ادامه دارد

پنجشنبه, 16 مه, 2019 - 11:30

همزمان با افزایش تنش میان ایران و آمریکا، علی خامنه‌ای رهبر ایران تغییراتی در سطوح بالای «سپاه پاسداران» ایجاد کرد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری ایرانی ایسنا، علی خامنه‌ای رهبر ایران در احکام جداگانه‌ای سردار دریادار علی فدوی را به عنوان جانشین فرمانده کل «سپاه» و سردار سرتیپ محمدرضا نقدی را به سمت معاون هماهنگ‌کننده «سپاه پاسداران» منصوب کرد.

خامنه‌ای در حکم انتصاب جانشین جدید فرمانده کل «سپاه پاسداران» نوشته‌است که «ایفای نقش جهادی و انقلابی در ارتقای سطح آمادگی‌های عملیاتی و پیشرفت مقتدارانه مأموریتهای سپاه با نظر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است».

رهبر ایران همچنین در حکم انتصاب معاون جدید هماهنگ‌کننده »سپاه» آورده‌است «ارتقای ظرفیتهای کارشناسی و کارآمدی ستاد سپاه پاسداران با بهره‌گیری از توانمندیها و قابلیت‌های نخبگی و جهادی سپاه و بسیج در نیل به پیشرفت و کسب آمادگیهای همه‌جانبه در پاسداری از انقلاب و حفظ دستاوردهای آن در تعاملی سازنده و هم‌افزا با ستادکل و سایر سازمانهای نیروهای مسلح با لحاظ تدابیر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است».

در روزهای اخیر سرتیپ حسین سلامی نیز با ارتقا درجه به سمت فرماندهی کل سپاه منصوب شده بود.

این تغییر در حالی انجام شده که اخیراً دولت آمریکا سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی بین‌المللی قرار داده‌است.

«سپاه پاسداران» ايران برنامه موشک‌های بالستیک ایران را کنترل می‌کند.

«سپاه پاسداران» ايران در عین حال که یک نهاد موازی با ارتش است اما اصلی‌ترین نهاد نظامی در ایران شمرده می‌شود. «سپاه» با ۱۲۵ هزار پرسنل، مستقیماً تحت امر رهبر ایران است.

 عزل و نصب فرماندهان ارشد نظامی در ارتش، «سپاه» و نیروی انتظامی از جمله اختیارات رهبر ایران است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای