رزمایش نیروی دریایی آمریکا در دریای عرب

رزمایش نیروی دریایی آمریکا در دریای عرب

کشورهای خلیجی برای صیانت آب های بین المللی گشت های دریایی اعزام می کند
یکشنبه, 19 مه, 2019 - 16:45
نیروی دریایی آمریکا در حال برگزاری مانور نظامی در روزهای جمعه و شنبه در دریای عرب

نیروی دریایی آمریکا روز گذشته از انجام نخستین رزمایش در دریای عرب پس از رسیدن ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن خبر داد، همزمان با آن ناوگان پنجم آمریکا گفته است کشورهای خلیج گشت‌های‌ امنیتی را افزایش دادند. 

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از آسوشیتدپرس، نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد ناوگان پنجم آمریکا از عملیات مشترک «گروه آماده عملیات آبی خاکی کرسارج» و «گروه ضربت ناو آبراهام لینکلن» خبر داد که دیروز و پریروز انجام شده است.

به گفته ناوگان پنجم آمریکا، این عملیات توانایی نیروی دریایی آمریکا را در جابجایی سریع و تجمیع انواع تجهیزات برای انواع قابلیت های عملیاتی نشان داده است.

در همین زمینه، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا گفته است کشورهای شورای همکاری خلیج گشت‌های امنیتی خود را در آب‌های بین‌المللی این خلیج از دیروز افزایش داده‌اند.

این بیانیه که در حساب فیسبوک ناوگان پنجم آمریکا منتشر شده می افزاید: «کشورهای شورای همکاری خلیج اخیرا ارتباط و هماهنگی با یکدیگر در حمایت از عملیات امنیت دریایی و همکاری بین ناوگان‌های منطقه در خلیج عربی را بیشتر کرده‌اند» 

در این بیانیه همچنین ذکر شده است: همان‌طور که در نشست هفته پیش در سرفرماندهی ناوگان پنجم در منامه توافق شد هم ناوگان و هم گارد ساحلی کشورهای شورای همکاری در هماهنگی نزدیک با یکدیگر و نیروی دریایی آمریکا فعالیت خواهند کرد.

پنتاگون هفته گذشته به منظور رویارویی با تهدیدات ایران، ناوگروه رزمی یواس‌اس آبراهام لینکلن،‌ چهار بمب‌افکن بی‌۵۲ و پایگاه دفاع موشکی پاتریوت را راهی خاورمیانه کرده است.

پنتاگون همچنین از رصد شدید تحرکات نظامی ایران، ارتش آن و هم پیمانان آن خبر داد، اما در عین حال گفته است که به دنبال جنگ با ایران نیست، بلکه ماموریت آنها دفاع از نیروها و منافع آمریکا در منطقه است. 

در همین خصوص، پاتریک شاناهان وزیر موقت دفاع آمریکا، گفت که اعزام ناوهواپیمابر و چهار بمب افکن به ناحیه تحت مسئولیت سنتکام در واکنش به نشانه های قطعی تهدیدی از سوی نیروهای رژیم ایران انجام شده است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای