حمایت پارلمان کویت از موضع امیر این کشور درباره بحران ایران

حمایت پارلمان کویت از موضع امیر این کشور درباره بحران ایران

چهارشنبه, 22 مه, 2019 - 00:15

مجلس امت کویت در پی تشدید سیاست های آمریکا علیه ایران، روز گذشته از حمایت خود از اقدامات شیخ صباح الأحمد امیر این کشور و دولت «برای مقابله خطرها و بحران های فعلی و پیش رو» و تقویت امنیت کویت خبر داد. 

به گزارش الشرق الاوسط، پارلمان کویت در بیانیه ای از ملت این کشور خواست که برای مقابله با تحولات بسیار خطرناک همدل باشند.

اعضای مجلس از تلاش های امیر کویت و دستگاه های رسمی برای تقویت امنیت و صلح در منطقه و اعلام سیاست بی طرفی مثبت در قبال درگیری های فعلی و تلاش برای حل اختلافات به صورت مسالمت آمیز از طریق گفتگو تقدیر کردند.

آنها همچنین از گام ها و اقدامات امیر کویت برای تحکیم امنیت دولت و ملت این کشور حمایت و اعلام کردند که در کنار رهبری سیاسی خود در رویارویی با خطرها و بحران ها خواهند ایستاد. 

 هفته گذشته، همزمان با تشدید نظامی آمریکا در آب‌های خلیج برای مقابله با ایران، مرزوق الغانم رئیس پارلمان کویت از بروز جنگ احتمالی در منطقه خلیج هشدار داد. 

 الغانم پس از برگزاری جلسه محرمانه با وزرای دولت این کشور به منظور بررسی چالش‌های منطقه ای جاری و آمادگی دولت برای آنها به خبرنگاران گفت: دولت کویت احتمال داد که جنگ در خلیج رخ خواهد داد. 

الغانم افزود: «طبق گزارش وزیران و برخلاف خواسته همه ما، احتمال بروز جنگ بالاست». 

اعضای مجلس در بیانیه جدید خود درباره شرایط امنیتی، سیاسی و نظامی منطقه بر ضرورت گام نهادن دولت برای تکمیل نیازهای وزارتخانه ها و نهادهای دولتی ذیربط با پدافند غیرعامل و مدیریت بحران و ارائه گزارش لحظه ای در این خصوص به مجلس تاکید کردند. 

آنها در پایان از شهروندان و افراد مقیم در این کشور خواستند تا نسبت به تقویت جبهه داخلی و وحدت ملی برای مقابله با چالش ها و خطرات گام بردارند.ش


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای