شاناهان: حملات احتمالی به آمریکایی ها در خاورمیانه را متوقف کردیم

شاناهان: حملات احتمالی به آمریکایی ها در خاورمیانه را متوقف کردیم

پمپئو: احتمالا ایران در پی خرابکاری در منافع نفتی خلیج باشد
چهارشنبه, 22 مه, 2019 - 16:15

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت: بسیار محتمل است که ایران در پشت عملیات خرابکارانه در منافع نفتی خلیج باشد.

به گزارش الشرق الاوسط، پمپئو روز سه‌شنبه در جلسه توضیح به اعضای کنگره افز.د: «با توجه به تمام اختلافات منطقه‌ای در یک دهۀ گذشته همچنین شیوۀ این حمله، به نظر می‌رسد که به احتمال زیاد ایران در پشت این حادثه قرار دارد.»

همچنین پاتریک شاناهان وزیر دفاع موقت آمریکا در این جلسه گفت کشورش توانسته است حمله احتمالی ایران به نیروهای آمریکایی را متوقف کند.

 شاناهان افزود: تحرک نظامی ایالات متحده و اعزام ناوگان نظامی به سمت خلیج، ریسک و خطر حمله علیه آمریکایی ها از طرف ایران را خنثی کرد. 

به گفته او، تهدیدهای ایران در منطقه همچنان شدید هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: معتقدم که گام های اخیر ما بسیار حکیمانه بوده و توانستیم حملات احتمالی علیه آمریکایی را متوقف کنیم و این بسیار حایز اهمیت است. 

وزیر دفاع موقت آمریکا اضافه کرد: می خواهم بگویم که ما در دوره ای هستیم که تهدیدها در آن بسیار بالاست و ماموریت ما اطمینان از عدوم بروز سوء محاسبه از طرف ایرانی هاست. 

چهار نفتکش اماراتی در ابتدای هفته گذشته مورد هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفتند و در پی آن واشنگتن تهران یا گروه های نیابتی آن را مسئول این حادثه عنوان کرد. از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران روز سه شنبه گذشته مسئولیت حمله پهپادی به ایستگاه پمپاژ نفت سعودی را بر عهده گرفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای