مجلس ایران: به هیچ وجه وارد هیچگونه جنگی نخواهیم شد

مجلس ایران: به هیچ وجه وارد هیچگونه جنگی نخواهیم شد

چهارشنبه, 22 مه, 2019 - 13:45

حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در اشاره به تشدید تنش میان تهران و واشنگتن در منطقه خلیج اعلام کرد کشورش وارد هیچگونه جنگی چه مستقیم و چه از طریق گروه های نیابتی نخواهد شد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری ایرانی ایلنا، فلاحت پیشه گفت: «هیچ گروهی نمی‌تواند اعلام کند که از جانب ایران وارد جنگ نیابتی شده است. به هیچ وجه وارد هیچگونه جنگی نخواهیم شد.» 

اظهارات این نماینده برجسته مجلس ایران در حالی مطرح می شود که تنش و تشنج در منطقه خلیج در روزهای خود به اوج خود رسیده است. 

پیش از این گروهک شبه نظامی حوثی مسئولیت حمله به دو ایستگاه پمپاژ نفت سعودی را بر عهده گرفت، همچنین واشنگتن احتمال می دهد که ایران در حمله به 4 نفتکش اماراتی در آبهای آزاد بین المللی دست داشته است. 

روابط ایران و آمریکا به ویژه پس از خروج دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای به وخامت گراییده است. 

دونالد ترامپ در پیام تویتری اش در روز یکشنبه نوشته است: «اگر ایران می خواهد مبارزه کند، در این صورت پایان رسمی ایران خواهد بود. ایالات متحده امریکا را هرگز بار دیگر تهدید نکنید.»

در مقابل جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه هشدار داد که بالا گرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن برای همگان «پیامدهای دردناک» در پی خواهد داشت.

ظریف در گفتگو با شبکه‌ سی‌ان‌ان گفت: «اگر تنشی علیه ایران بالا بگیرد، پیامدهای دردناکی برای همگان در پی خواهد بود. این یک موضوع کاملا جدی است.»

او در این گفتگو تاکید کرد که بالا گرفتن تنش‌ها به نفع ایران نیست و از این رو ایران به شدت نگران است و ایران شروع کننده تنش نخواهد بود اما از خود دفاع خواهد کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای