واکنش ظریف به اعزام نیروهای آمریکا به خاورمیانه

واکنش ظریف به اعزام نیروهای آمریکا به خاورمیانه

شنبه, 25 مه, 2019 - 10:30

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در خصوص افزایش نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه گفت: این اقدام «برای صلح و امنیت بین المللی بسیار خطرناک است».

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری دولتی ایرنا، ظریف پیش از ترک اسلام آباد افزود: «افزایش حضور آمریکا در منطقه ما بسیار خطرناک و تهدید علیه صلح و امنیت بین الملل و باید با آن برخورد شود».

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گذشته اعلام کرد 1500 سرباز آمریکایی دیگر بادرخواست پنتاگون در راستای سیاست بازدارندگی ایران به منطقه اعزام می کند. 

ظریف با اشاره به این اعلام افزود: آمریکایی ها برای توجیه سیاست های خصمانه خود و راستای تنش آفرینی در خلیج اقدام به چنین ادعاهایی می کند.

ترامپ درباره این نیروها گفته است: «اعزام این نیروها به غرب آسیا با اهداف پیشگیرانه صورت می‌گیرد.»

ترامپ روز جمعه سوم خرداد و پیش از سفر به ژاپن گفت: «یک هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی راهی منطقه می‌شوند.»

 در این میان، پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت که به کنگره موافقت خود را با درخواست اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به خاورمیانه اعلام کرده است.

وی افزود: این اقدامات با هدف حمایت بوده و شامل 1500 نظامی و سکوهای پرتاب پاتریوت با هدف مقابله با تهدیدات موشکی است.

از سوی دیگر پنتاگون نیز خبر داد که از میان 1500 نظامی که به غرب آسیا اعزام خواهد شد تنها 900 نظامی جدید بوده و 600 نظامی دیگر در منطقه وجود دارند که حضور آنها تمدید خواهد شد.

پنتاگون خبر داد نیروهای اضافی که به غرب آسیا اعزام می‌شوند شامل تکنسین‌های استفاده از سکوهای پرتاب پاتریوت، هواپیماهای شناسایی و مهندسان است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای