​ایران تهدید کرد: ناوهای آمریکا را با سلاح‌های سری غرق می‌کنیم

​ایران تهدید کرد: ناوهای آمریکا را با سلاح‌های سری غرق می‌کنیم

شنبه, 25 مه, 2019 - 11:00

یک فرمانده نظامی عالی رتبه ایران امروز شنبه تهدید کرد که ناوهای اعزامی آمریکا به منطقه خلیج را با موشک و «سلاح‌های سری» غرق می‌کنیم. 

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری ایرانی میزان، سردار سرتیپ مرتضی قربانی مشاور عالی فرمانده کل «سپاه» ایران گفت: «آمریکایی‌ها مثلا ۲ ناو جنگی وارد منطقه کردند. این ۲ ناو را در صورت کوچکترین حماقتی با همه خدم و حشم و هواپیماهایش با دو موشک یا دو سلاح جدید و به کلی سری به قعر دریا می‌فرستیم».

در همین راستا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در خصوص افزایش نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه گفت: این اقدام «برای صلح و امنیت بین المللی بسیار خطرناک است».

ظریف پیش از ترک اسلام آباد افزود: «افزایش حضور آمریکا در منطقه ما بسیار خطرناک و تهدید علیه صلح و امنیت بین الملل و باید با آن برخورد شود».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد با درخواست وزارت دفاع موافقت کرده و دستور اعزام یک هزار و ۵۰۰ نیرو به خاورمیانه را، در راستای سیاست بازدارندگی ایران، صادر کرده است.

ترامپ گفت: «یک هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی راهی منطقه می‌شوند.»

وی افزود: «اعزام این نیروها به غرب آسیا با اهداف پیشگیرانه صورت می‌گیرد.»

پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع، اعزام نیروهای جدید را به کنگره این کشور اطلاع داده است.

او گفت اعزام نظامیان بیشتر آمریکایی برای تقویت نیروها در مقابل تهدید مداوم نیروهای ایرانی، از جمله سپاه پاسداران و وابستگانش انجام می‌شود.

در همین رابطه کیتی ویلبارگر معاون وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای نیروهای تازه نفس این کشور در عراق یا سوریه مستقر نخواهند شد.

از سوی دیگر پنتاگون نیز خبر داد که از میان 1500 نظامی که به غرب آسیا اعزام خواهد شد تنها 900 نظامی جدید بوده و 600 نظامی دیگر در منطقه وجود دارند که حضور آنها تمدید خواهد شد.

پنتاگون خبر داد نیروهای اضافی که به غرب آسیا اعزام می‌شوند شامل تکنسین‌های استفاده از سکوهای پرتاب پاتریوت، هواپیماهای شناسایی و مهندسان است.

مایکل گیلدی مدیر ستاد مشترک ارتش ایالات متحده نیز اعلام کرد که از 1500 سرباز اعزامی به خاورمیانه، یک گردان 600 نفره مربوط به موشک‌های پاتریوت می‌شود که ویژه دفاع ضدموشکی است.

باقی نیروهای اعزامی شامل واحدهای اطلاعاتی، مهندسی، شناسایی و همچنین یک اسکادران جنگنده می‌شود.

گیلدی همچنین اظهار کرد: «ما مسئول حمله به نفت کش ها در فجیره را سپاه پاسداران ایران می دانیم.»

به گفته وی پنتاگون بر این باور است که سلاح مورد استفاده در این حمله متعلق به سپاه پاسداران ایران بوده است. 

مایکل گیلدی همچنین سپاه پاسداران ایران را مسئول پرتاب راکت در منطقه سبز بغداد، پایتخت عراق و در نزدیکی سفارت آمریکا در این شهر دانست.

وی افزود که آمریکا بر این باور است که ایران و شبه نظامیان حامی این کشور در نظر دارند به نیروهای آمریکایی در منطقه حمله کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای