حملات رژیم اسد به ادلب ۱۷ کشته برجای گذاشت

حملات رژیم اسد به ادلب ۱۷ کشته برجای گذاشت

سه شنبه, 28 مه, 2019 - 10:15

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه، از کشته شدن دست کم ۱۷ غیرنظامی از جمله ۵ کودک در یورش‌های هوایی رژیم اسد به استان ادلب خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر گفت: «۱۷ غیرنظامی از جمله ۵ کودک با جنگنده‌های رژیم و نیروهای زمینی در ریف استان ادلب کشته شدند».

عبدالرحمن توضیح داد که ۹ تن از قربانیان از جمله ۳ کودک و یک شهروند در شهر اریحا در ریف جنوبی ادلب کشته شدند.

به گفته این دیده‌بان، بمباران نیروهای هوایی سوریه روز گذشته ۱۲ غیرنظامی برجای گذاشته‌است.

خبرنگار فرانس پرس در شهر اریحا گزارش داده‌است که نیروهای امداد مدنی سوریه (کلاه سفیدها) مشغول عملیات امداد و نجات قربانیان از زیر آوار در پی این بمباران مشاهده شده‌اند.

از سوی دیگر دیده‌بان اعلام کرد که از اواخر آوریل تاکنون دستکم ۲۵۰ غیرنظامی از جمله ۵۰ کودک در این منطقه کشته شدند. 

گروه هیئت تحریرالشام در کنار جناح‌های مسلح اسلام‌گرا کنترل بخش‌های بزرگی از این منطقه را در دست دارد.

رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهور ترکیه و روسیه ۱۷ سپتامبر سال گذشته در سوچی توافق‌نامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس در ادلب امضا کردند، اما این توافق به‌طور کامل اجرا نشده‌است.

این منطقه پس از توافق در سپتامبر گذشته شاهد آرامش نسبی بود و ترکیا ناظرانی برای اجرای این توافق مستقر کرد، اما نیروهای رژیم سوریه در فوریه موج جدیدی از حملات هوایی را آغاز کردند و سپس نیروهای روسی نیز به آنها ملحق شدند.

دمشق، آنکارا که گروه‌های مسلح را مورد حمایت قرار می‌دهد را به تأخیر در اجرای توافق متهم می‌کند، در مقابل وزیر دفاع ترکیه اما نظام سوریه را به تهدید توافق آتش‌بس متهم کرد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای