واشنگتن «عادی سازی» با دمشق را به اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ گره زد

واشنگتن «عادی سازی» با دمشق را به اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ گره زد

پنجشنبه, 30 مه, 2019 - 21:00

یک دیپلمات به «الشرق الاوسط» اطلاع داد که جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در جلسه ای محرمانه در سازمان ملل به سرگئی ورشنین معاون وزیر خارجه روسیه پیشنهاد داد  «اجرای گام به گام» قطعنامه ۲۲۵۴ توسط دولت سوریه «ممکن است در عادی شدن روابط با آن کمک کند».

به گزارش الشرق الاوسط، قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت بر مذاکرات صلح میان طرف‌های سوریه، تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات تحت نظارت سازمان ملل تأکید دارد.

این دیپلمات حاضر در این جلسه همچنین گفت: ایالات متحده و روسیه این هفته نشست‌های فشرده‌ای برای ایجاد نقطه پایانی به جنگ هشت ساله در سوریه و تسهیل مأموریت گی‌یر پدرسن فرستاده سازمان ملل به سوریه را در سازمان ملل آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است فوراً نقطه امیدی برای پایان دادن به تشدید نظامی در شما غرب سوریه نمود نداشته باشد، گفت: گفتگوهای سه جانبه ای میان این دو قدرت دنیا و سازمان ملل در این باره برای حرکت رو به جلو در حال انجام است.

جیم جفری، چهارشنبه هفته گذشته با نمایندگان اعضای دائم شورای امنیت (انگلیس، فرانسه، چین و روسیه) دیدار کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، ماه جاری میلادی در روسیه طرحی را مورد بررسی قرار داد که «به دولت سوریه امکان می‌دهد با تعهد به اجرای قطعنامه شماره ۲۲۵۴، بار دیگر به آغوش جامعه جهانی بازگردد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای