​مانور نظامی آمریکا در دریای عرب با مشارکت آبراهام لینکلن و b52

​مانور نظامی آمریکا در دریای عرب با مشارکت آبراهام لینکلن و b52

یکشنبه, 2 ژوئن, 2019 - 22:00

ارتش ایالات متحده اعلام کرد یک فروند بمب‌افکن ب۵۲ و ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن یک تمرین نظامی مشترک در آب‌های دریای عرب برگزار کردند.

به گزارش الشرق الاوسط، ایالات متحده در اواخر اردیبهشت ۹۸ با اعزام ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن و بمب افکن‌های ب۵۲ به منطقه خاورمیانه، آرایش نظامی‌ خود را در پاسخ به تنش جاری با ایران پس از تهدید تهران به بستن تنگه هرمز، تقویت کرده است.

 نیروی هوایی آمریکا روز یکشنبه ۱۲ خرداد با انتشار بیانیه‌ای گفت جنگنده‌های اف ای ۱۸ سوپر هورنت و هلیکوپترهای ام اچ ۶۰ سی هاوک در این رزمایش شرکت داشتند.

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن (سی‌وی‌ان - ۷۲) پنجمین ناوهواپیمامبر «نیمیتز کلاس» در ناوگان دریایی ایالات متحده آمریکا است. ناوهای نیمیتز کلاس، ناوهایی هستند که به جای سیستم سوخت الکتریسیته و دیزل، دو رآکتور اتمی دارند که می‌تواند ۲۶۰ هزار اسب بخار تولید کند.

بر اساس این بیانیه، در این رزمایش که روز شنبه برگزار شده است، یک «عملیات تهاجمی» از سوی بمب‌افکن ب۵۲ شبیه سازی شد.

پیش از این جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا هم گفت هدف از این اعزام جنگ افزارها به خاورمیانه فرستادن پیامی روشن برای حکومت ایران است که هر گونه حمله به منافع آمریکا یا متحدان این کشور با نیرویی بی‌امان روبرو خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ایالات متحده آمریکا را پس از این اقدام به جنگ روانی گسترده متهم کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای