​​فینال جام حذفی ایران؛ تأخیر، التهاب و درگیری

​​فینال جام حذفی ایران؛ تأخیر، التهاب و درگیری

یکشنبه, 2 ژوئن, 2019 - 23:45

بازی تیم های پرسپولیس و داماش در فینال جام حذفی باشگاه‌های ایران به دلیل حاشیه های ایجاد در استادیوم فولاد آرنا اهواز بعد از بیش از دو ساعت‌ تاخیر و سرانجام در ساعت 23:20 شب یکشنبه برگزار شد.

به گزارش الشرق الاوسط، در این بازی پرسپولیس تهران با گل علی علیپور داماش گیلان را شکست داد و پس از قهرمانی لیگ برتر، قهرمانی جام حذفی را هم به دست آورد. 

اما تنش پیش از شروع مسابقه بود، جایی که عدم اختصاص جایگاه ویژه برای تماشاگران داماش، اعتراض سرمربی و اعضای این تیم را به همراه داشت.

مدیران برگزارکننده در اقدامی بی سابقه از علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس خواستند تا با هواداران این تیم صحبت کند و آنها را راضی کند تا یکی دو سکو را خالی کنند و در اختیار هواداران داماش قرار دهند. 

همچنین قبل از شروع بازی، اصابت یک سنگ با سر مامور نیروی انتظامی موجب شکسته شدن سر وی شد.

بین هواداران دو تیم نیز درگیری شدیدی به وجود آمد و سبب شد تا طرفداران پرسپولیس و داماش، صندلی به یکدیگر پرتاب کردند.  

برای جابه‌جایی هواداران پرسپولیس و اختصاص برخی جایگاه‌ها به هواداران داماش درگیری‌هایی بین یگان ویژه و هواداران پرسپولیس رخ داد.

پس از این بازی پر حاشیه، رسانه های ورزشی ایران از برکناری سیعد فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ ایران خبر دادند. 

حضور «افراد غیرفوتبالی» در مدیریت های ورزشی در ایران و ضعف در برگزاری بازی ها بارها توسط کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته است. 

در این میان در خبری که در سایت وزارت ورزش و جوانان ایران منتشر شده آمده است که «این وزارت پیگیر ماجراهای فینال اهواز است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای