چندین کشته و زخمی در حمله اسرائیل به تاسیسات رژیم اسد در قنیطره

چندین کشته و زخمی در حمله اسرائیل به تاسیسات رژیم اسد در قنیطره

یکشنبه, 2 ژوئن, 2019 - 10:00
نیروهای اسرائیل در بلندی اشغالی جولان (آرشیو- رویترز)

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از یک منبع نظامی گفت که سه نفر از نظامیان رژیم سوریه به دنبال حمله موشکی اسرائیل در سحرگاه یکشنبه (دوم ژوئن) به استان قنیطره کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

این منبع افزود «حمله موشکی به سمت حومه شرقی قنیطره توسط اسرائیل از سر گرفته شد و سه کشته و هفت زخمی و خسارات مالی بر جا گذاشت».

ارتش اسرائیل گفت که حمله به تاسیسات نظامی رژیم اسد در واکنش به شلیک دو خمپاره از سوریه به سمت جبل الشیخ انجام شده است. جبل الشیخ در بلندی های اشغالی جولان قرار دارد. اسرائیل رژیم سوریه را مسئول »حمله به اسرائیل از خاک سوریه» خواند و گفت که با این حملات قاطعانه برخورد می کند. ارتش اسرائیل در ادامه افزود «یکی از خمپاره ها در اسرائیل رصد شد».

رسانه های رژیم سوریه از وقوع چندین انفجار بزرگ در سحرگاه یکشنبه در نزدیکی دمشق خبر دادند و گفتند‌‌ «چندین موشک توسط پدافند هوایی در حومه جنوبی دمشق رهگیری شد».

ارتش اسرائیل شامگاه شنبه (اول ژوئن) گفت دو موشک از سوریه به سمت بلندی های جولان پرتاب شدند که تلفاتی به همراه نداشت.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت «جزئیات این حملات در دست بررسی است و هنوز گروهی مسئولیت آن را نپذیرفته است».

ارتش اسرائیل روز دوشنبه گذشته (۲۷ می)  از حمله به یکی از مراکز توپخانه ای ضد هوایی در سوریه خبر داد و گفت که حمله در واکنش به شلیک به سمت یک جنگنده اسرائیل انجام شده است. رسانه های حکومتی سوریه گفتند که یک نظامی در این حمله کشته شده است.

تاسیسات ایران و مواضع حزب الله لبنان در سوریه در چند سال گذشته مورد  صدها حمله اسرائیلی قرار گرفته اند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای