تکذیب پیشروی نظامی حوثی ها به سمت مناطق مرزی با سعودی

تکذیب پیشروی نظامی حوثی ها به سمت مناطق مرزی با سعودی

مقام نظامی یمن به الشرق الاوسط: ارتش ۶۰ درصد از صعده را در اختیار دارد
پنجشنبه, 6 ژوئن, 2019 - 12:00
نیروهای ارتش یمن- آرشیو (الشرق الاوسط)

یک مقام نظامی ارتش یمن روز پنجشنبه (۶ ژوئن) ادعای رسانه های حوثی درباره پیشروی نظامی نیروهای شبه نظامی به سمت مرزهای سعودی را تکذیب کرد.

سپهبد عبده عبد الله مجلی سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در گفتگوی تلفنی با «الشرق الاوسط» گفت «ادعاهای مطرح شده در رسانه های حوثی ها بی اساس است. آنها برای سرپوش گذاشتن بر شکست و ناکارآمدی خود در مران و کتاف و مناطق اطراف شهر صعهده این ادعاها را مطرح می کنند».

او خاطر نشان کرد «حمله های هوایی ارتش در صعده منجر به سردرگمی و آشفتگی در صفوف حوثی ها شده است.آنها به دنبال شکست های پی در پی تعادل خود را از دست داده و از طریق بازوهای رسانه ای به شایعه پراکنی سرگرم هستند تا جایی که ادعای انجام عملیات نظامی در مناطق مرزی بین یمن و سعودی را مطرح کردند».

مجلی در ادامه افزود «شبه نظامیان به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست و ناکامی خود در درگیری های رو در رو با ارتش هستند. یکی از مهم ترین جبهه های درگیری در صعده است که ارتش ملی کنترل بیش از ۶۰ درصد این استان را در اختیار دارد».

این مقام نظامی یمن گفت «شهر صعده در محاصره ارتش یمن در آمده است. نیروهای ارتش به مرکز صعده رسیدند و شبه نظامیان تجهیزات نظامی و نیروهایشان را بیرون کشیدند.

با این اوصاف چگونه می توانند تا به قول خودشان تا مناطق مرزی با سعودی پیشروی کنند».

او افزود «حوثی ها بر اثر حملات هوایی و نظامی ارتش تعادل خود را از دست داده اند و بسیاری از رهبران حوثی عقب کشیده اند. آنها برای اطمینان دادن به هوادارانشان به شایعه پراکنی و تحریف واقعیت های میدانی روی آورده اند.واقعیت این است که ارتش ملی در حال پیشروی در همه جبهه های درگیری به ویژه در صعده است».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای