مکنزی: ایران گزینه عقب‌نشینی و بازنگری را انتخاب کرده‌است

مکنزی: ایران گزینه عقب‌نشینی و بازنگری را انتخاب کرده‌است

فرمانده ارشد سنتکام گفت «تهدیدهای ایران واقعی است»
جمعه, 7 ژوئن, 2019 - 23:45

فرانک مکنزی فرمانده ارشد ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) گفت ایران پس از اینکه قبلاً خود را برای حمله علیه نیروهای آمریکایی در خلیج آماده می‌کرد، اکنون گزینه عقب‌نشینی و بازنگری را انتخاب کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، مکنزی در گفتگو با خبرنگاران در مقر ائتلاف نیروهای بین‌المللی به رهبری آمریکا در بغداد تأکید کرد «هنوز زود است که نتیجه بگیریم که تهدیدهای ایران برطرف شده‌است».

او ادامه داد: «کماکان تهدیدهای ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه باقی است و این تهدیدها بسیاری جدی است».

این فرمانده آمریکایی گفته‌است که درخواست برای اعزام بیشتر نیرو به منظور تقویت توان دفاعی ایالات متحده در منطقه را از دستور کار خارج نکرده‌است.

مک‌کنزی همچنین در جریان این گفتگو اعلام کرد که موقعیت هواپیماهای نظارتی را تغییر داده‌است تا بر وضعیت در عراق و خلیج با دقت بیشتری نظارت شود.

 ژنرال کنت اف. مکنزی فروردین ماه به‌طور رسمی کار خود را به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا شروع کرد.

ژنرال مکنزی جایگزین ژنرال جوزف وتل شد که نزدیک به چهار سال در این سمت بود. حوزه مسئولیت‌های ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا مناطق عملیاتی در افغانستان، عراق، و سوریه است.

طبق اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، جلوگیری از اقدامات ایران در منطقه و همچنین ادامه شکست داعش از دیگر اختیارات ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا است. 

در پی تهدیدهای اخیر ایران علیه آمریکا و منافع‌اش در منطقه تنش‌ها میان واشنگتن و تهران بالاگرفت به طوری که تشدید و ادامه این تنش‌ها آمریکا را بر آن داشت تا ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب‌افکن‌های استراتژیک B52 را به منطقه اعزام کند و به تبع آن طرح‌هایی برای اعزام ۱۵۰۰ نظامی آمریکایی شامل تعدادی از مهندسان و متخصصین مدیریت سامانه‌های موشکی پاتریوت و هواپیماهای شناسایی را اعلام کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای