​آمریکا شرکت عراقی پشتیبان شبه نظامیان وابسته به تهران را تحریم کرد

​آمریکا شرکت عراقی پشتیبان شبه نظامیان وابسته به تهران را تحریم کرد

چهارشنبه, 12 ژوئن, 2019 - 22:15
REUTERS

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ خرداد، شرکت عراقی «منابع ثروت جنوب»(SWRC) را به دلیل قاچاق سلاح و کمک مالی به «سپاه پاسداران ایران» در فهرست سیاه خود قرار داد.

به گزارش الشرق الاوسط، این شرکت را به دلیل ارتباط با «سپاه پاسداران» و انتقال صدها میلیون دلار تسلیحات نظامی به شبه‌نظامیان همپیمان خود متهم شده‌اند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا همچنین اعلام کرده که این شرکت عراقی در قاچاق صدها میلیون دلار اسلحه از ایران و انتقال آنها به شبه نظامیان عراق نقش داشته‌است.

این شرکت به‌طور دقیق‌تر از سوی آمریکا متهم شده‌است که ابتدا پول‌های دریافتی را در نظام مالی عراق صرف واسطه‌گری کرده و سپس بخشی از آن را به خرید قاچاق سلاح‌هایی اختصاص داده که به دست شبه‌نظامیان وابسته به «سپاه قدس» رسیده‌است.

به گزارش سایت رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت عراقی همراه با دو مدیر آن مکی کاظم عبدالحمید الاسدی و محمد حسین صالح الحسنی به‌خاطر کمک به نیروی قدس برای دور زدن تحریم‌ها با قاچاق صدها میلیون دلار سلاح در لیست سیاه قرار گرفتند.

خزانه‌داری همچنین گفته‌است که نهادهای مالی عراق و نظام مالی بین‌المللی باید خود را در مقابل تاکتیک‌های فریبکارانه تهران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه سپاه پاسداران ایمن کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای