روسیه به اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به خاورمیانه واکنش نشان داد

روسیه به اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به خاورمیانه واکنش نشان داد

سه شنبه, 18 ژوئن, 2019 - 12:15

اعلام وزارت دفاع آمریکا مبنی بر قصد واشنگتن برای اعزام حدود هزار نیروی نظامی دیگر با اهداف دفاعی به خاورمیانه، در پی بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا و حمله به دو نفتکش خارجی در دریای عمان واکنش مقامات روس را به همراه داشت. 

به گزارش الشرق الاوسط، دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه (کاخ کرملین) در پی طرح آمریکا در زمینه افزایش نیروهای خود در خاورمیانه، امروز سه شنبه خواهان خویشتنداری طرف‌های مختلف شده‌است.

خبرگزاری فرانس پرس به نقل از او گفته‌است که روسیه مایل نیست شاهد اقداماتی باشد که تنش‌های تازه در منطقه‌ای ایجاد کند که هم‌اکنون هم بی‌ثبات است.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، همزمان، معاون وزیر خارجه روسیه گفته‌است آمریکا باید از طرح‌های افزایش نیروهای نظامی خود در خاورمیانه دست بردارد.

سرگئی ریابکوف این طرح‌ها را تحریک آمیز توصیف کرد و معتقد است که این اقدام خطر ریسک درگیری با ایران در منطقه را افزایش می‌دهد.

 از سوی دیگر، خبرگزاری آلمان گزارش داد؛ سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که روسیه امیدوار است که موضع‌گیری‌ها دربارهٔ حادثه خلیج عمان به مرحله عملیات نظامی نرسد.

وی گفته‌است حادثه حمله به نفتکش‌ها نیازمند تحقیقات دقیق و کشف عامل حقیقی برای این تحریک خطرناک است.

[١٢:٣٩ م، ٢٠١٩/٦/١٨] رسول : 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای