اقدام حوثی‌ها در دستبرد به کمک‌های انسان‌دوستانه محکوم شد

اقدام حوثی‌ها در دستبرد به کمک‌های انسان‌دوستانه محکوم شد

شورای امنیت نقض قوانین بین‌المللی توسط حوثی‌ها را محکوم کرد و خواستار مجازات آنها شد
سه شنبه, 18 ژوئن, 2019 - 21:45

شورای امنیت سازمان ملل شامگاه دوشنبه ۲۷ خرداد، حمله موشکی حوثی‌های یمن مورد حمایت ایران به فرودگاه أبها سعودی را محکوم و آن را نقض قانون بین‌المللی توصیف کرد و خواستار مجازات عاملان شد.

به گزارش الشرق الاوسط، پیکارجویان حوثی مورد حمایت ایران با حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی أبها، ۲۶ نفر از مسافران عادی از سه کشور مختلف و دو کودک سعودی را زخمی کردند.

همه ۱۵ عضو این شورا بار دیگر این حمله و تهدید به انجام حملات بیشتر علیه سعودی و منطقه را نقض قوانین بین‌المللی و تهدید علیه صلح و امنیت جهانی عنوان کردند.

همچنین شورای امنیت بر ضرورت مجازات عاملان این جنایت نابخشودنی و طراحان و حامیان مالی آن تأکید کرد.

در بیانیه‌ای که شورای امنیت در این باره صادر کرد، ضمن محکومیت شدید این حملات، آمده که این شورا با قربانیان حمله به فرودگاه آبها و مقامات سعودی ابراز همدردی می‌کند.

این نهاد بین‌المللی ضمن تأیید تلاش‌های فرستاده سازمان بین‌الملل، از همه طرف‌های درگیری در یمن خواست که به قانون بین‌المللی بشردوستانه پای‌بند باشند.

 شورای امنیت گفت که تنها راه‌حل بحران یمن، راه‌حل سیاسی است.

شورای امنیت همچنین خواستار تضمین ورود کمک‌های انسان دوستانه به یمن و حمایت کارکنان نهادهای امدادی شد و اقدام حوثی‌ها در دستبرد به کمک‌های انسان دوستانه را محکوم کرد.

در این میان، جاناتان کوهن سرپرست هیئت نمایندگی ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل از ایران خواست تا از ارسال موشک به حوثی‌ها خودداری کند.

واسیلی نبنزیا نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل در اجلاس شورای امنیت نیز حمله پنجشنبه هفته گذشته به دو نفتکش در دریای عمان را محکوم کرد و خواهان تحقیقات مستقل سازمان ملل و شناسایی عوامل این حمله شد.

فرانسوا دلاتره نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد نیز از استقرار موشک‌های بالستیک ایران توسط گروه‌های دولتی و غیردولتی در منطقه ابراز نگرانی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای