اولین پرواز خطوط هوایی سعودی از فرودگاه خلیج نیوم

اولین پرواز خطوط هوایی سعودی از فرودگاه خلیج نیوم

یکشنبه, 30 ژوئن, 2019 - 11:45

اولین پرواز خطوط هوایی سعودی روز یکشنبه (۳۰ ژوئن) از فرودگاه خلیج نیوم انجام شد.

خلیج نیوم اولین فرودگاه در منطقه با فناوری نسل پنجم اینترنت است. این فرودگاه هفته پیش افتتاح شد.

نبیل العامودی وزیر راه و ترابری سعودی با انتشار توییتی در صفحه توییترش نوشت «نخستین پرواز فرودگاه خلیج نیوم -دریچه نوین به دریای سرخ- انجام شد. این پرواز حامل آرزوهای بی حد و مرز کشورمان است. کشور ما دارای ظرفیت های عظیمی است که در حال تبدیل شدن به منابع درآمد اضافی برای کشور هستند. من به سران با تدبیر کشورم به خاطر این دستاورد یعنی اولین پرواز فرودگاه تبریک می گویم. بنده و همکارانم در راستای دست یابی به آینده ای با اهداف نامحدود تلاش می کنیم».

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی روز چهارشنبه (۲۶ ژوئن) با انتشار توییتی درباره افتتاح فرودگاه نیوم اعلام کرد این اولین فرودگاه در منطقه است که «با فناوری نسل پنجم کار می کند».

این وزارتخانه افزود «ما با پیشرفته ترین فناوری با ثبات در مسیر آینده گام می نهیم. فرودگاه نیوم اولین فرودگاه دارای فناوری نسل پنجم در منطقه است. میهن با اهداف بلند بزرگ و میهن دیجیتال».

توییت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی با مقاطعی از سخنان شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد کشور همراه بود. ولیعهد سعودی پیشتر اعلام کرد «ما به دنبال تثبیت جایگاه خود در آینده هستیم».

در این توییت جدولی نیز درباره فرودگاه ارائه شده است. این فرودگاه دارای اینترنت پرسرعت نامحدود است. سازمان هواپیمایی سعودی روز سه شنبه (۲۵ ژوئن) خبر افتتاح فرودگاه خلیج نیوم را اعلام کرد.

این فرودگاه در منطقه شرما در شمال کشور قرار دارد.

سازمان هواپیمایی سعودی گفت «این فرودگاه مجوز فرودگاه تجاری را اخذ کرده است. پروازها از هفته آینده آغاز می شود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای