جبل طارق نفتکش ایرانی در حال حرکت به سمت سوریه را توقیف کرد

جبل طارق نفتکش ایرانی در حال حرکت به سمت سوریه را توقیف کرد

نفتکش‌ها برای دورزدن تحریم‌ها علیه ایران از صفحه رادار ناپدید می‌شد
پنجشنبه, 4 ژوئيه, 2019 - 11:00

دولت محلی جبل الطارق امروز پنجشنبه ۱۳ تیر (۴ ژوئیه) اعلام کرد یک نفت‌کش غول‌پیکر که علیرغم تحریم‌ها به سوریه می‌رفت را توقیف کرده‌است. همزمان با این برخی از رسانه‌های آمریکایی از ناپدیدشدن نفتکش‌های ایرانی از صفحه رادار برای دور زدن تحریم‌ها خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، فابیان بیکاردو رئیس دولت این منطقه بریتانیایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تمام دلایل برای رسیدن به این باور که کشتی گریس ۱ محموله نفت خام خود را به پالایشگاه بانیاس منتقل می‌کرد وجود دارد. این نهاد تحت تحریم‌هایی قرار دارد که از سوی اتحادیه اروپا علیه سوریه اعمال می‌شود».

پالایشگاه بانیاس در شمال شهر بانیاس در ساحل غربی سوریه، تحت کنترل روسیه پشتیبان نخست نظام سوریه قرار دارد.

از سال ۲۰۱۱، اتحادیه اروپا شرکت ملی نفت سوریه را در فهرست شرکت‌های تحت تحریم قرار داد.

 شماری از شرکت‌ها و شخصیت‌های نزدیک به نظام سوریه نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شدند.

سال ۲۰۱۸ اتحادیه اروپا تمدید تحریم‌های سوریه را به مدت یک سال دیگر اعلام کرد.

بنا بر این اعلام، این اقدام «به مقتضای قوانین اتحادیه اروپا و در واکنش به ادامه سیاست سرکوب نظام علیه غیرنظامیان» صورت گرفت.

همزمان، نیویورک تایمز در گزارشی به ماجرای ناپدید شدن نفتکش‌ها از صفحه رادارها با هدف دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخته‌است.

این روزنامه آمریکایی گزارش داد که یک نفتکش کوچک هفته گذشته پس از یک سفر ۱۹ روزه از چین به نزدیکی خلیج رسید.

مطابق با قوانین بین‌المللی، ناخدای کشتی موقعیت نفت‌کش، مسیر و سرعت و جزییات دیگر را گزارش کرده بود.

ارتفاع عرشه کشتی از سطح آب نشان می‌داد که احتمالاً خالی از بار باشد.

سپس این کشتی متعلق به چین به نام «سینو انرژی ۱» خاموش و از صفحه رادار ناپدید شد.

پس از شش روز، کشتی یاد شده بار دیگر روز یکشنبه نزدیک همان محل سابق، کمی دورتر از تنگه هرمز موقعیت خود را گزارش داد در حالی که ارتفاع آن از سطح آب نشان می‌داد که احتمالاً پر است.

تحلیل‌گران تجاری با رصد داده‌های حمل و نقل و همچنین اطلاعات به‌دست آمده از مقام‌های اسراییل به این نتیجه رسیده‌اند که بخشی از شبکه ناوگان حمل و نقل جهانی، برای مقابله با تحریم‌های دولت ترامپ بر نفت و محصولات پتروشیمی ایران، در هنگام بارگیری در بنادر ایران به‌صورت مخفی عمل می‌کنند.

سمیر مدنی از بنیانگذاران شرکت «تانکر ترکر» که از تصاویر ماهواره‌ای برای ردیابی تانکرها در بنادر ایران استفاده می‌کند، می‌گوید: «این موضوع ساده است. آن‌ها نمی‌خواهند این واقعیت را که در ایران بوده و از تحریم‌ها اجتناب کرده‌اند، منتشر کنند.»

«تانکر ترکر» شرکتی است که نفت‌کش‌هایی که با بنادر ایران در ارتباط‌ند را شناسایی و رصد می‌کند.

یک معاهده دریایی تحت نظارت سازمان ملل کشتی‌های بالای ۳۰۰ تن را که در آبراهه‌های بین‌المللی در تردد هستند، ملزم به داشتن سامانه شناسایی خودکار کرده تا جلوی برخورد کشتی‌ها با موانع گرفته شود و به آن‌ها در جریان عملیات جست‌وجو و امداد کمک کند. این سامانه همچنین به کشورها امکان پایش تردد دریایی می‌دهد.

هر چند از منظر قوانین بین‌المللی خرید و حمل و نقل نفت یا دیگر محصولات مرتبط از ایران غیرقانونی نیست، اما دونالد ترامپ نوامبر گذشته با خروج یک‌جانبه از برجام تحریم‌هایی را علیه ایران به اجرا درآورد.

از سوی دیگر ریچارد نفیو پژوهشگر دانشگاه کلمبیا که در شورای امنیت ملی دولت اوباما، خط مشی ایران را مطالعه می‌کرد، بر این باور است که در عمل شرکت‌های خارجی طرف معامله با شرکت‌های آمریکایی و همین‌طور بانک‌ها با خطر تحریم‌های آمریکا روبه‌رو هستند.

از این رو، تدابیری نظیر ممنوعیت همکاری بانک‌های آمریکایی با این شرکت‌ها، توقیف دارایی‌ها و جلوگیری از سفر مقام‌های آن‌ها به ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته شده‌است.

بر این اساس، چند شرکت دولتی چینی مرتبط با فعالیت هسته‌ای، موشکی و تسلیحاتی تحت تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند.

جمعه گذشته برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران هم در لندن به خبرنگاران گفت که واشینگتن هر کشور واردکننده نفت از ایران را تحریم خواهد کرد.

مشکلات جدی در مسیر فروش نفت، ایران را به فکر راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها انداخته‌است.

گزارش‌های جابه‌جایی محموله یک نفت‌کش در آب‌های خلیج و تغییر حرکت این نفت‌کش در آب‌های جنوب آسیا ماه گذشته خبرساز شد.

در همین حال به گفته گری سامور استاد دانشگاه براندیس، ایران با فروش ارزان‌قیمت نفت و محصولات پتروشیمی خود در تلاش است تا با تحریم‌های آمریکا مقابل کند.

از سوی دیگر و به باور تحلیلگران، شرکت‌های حمل و نقل با دور زدن تحریم‌ها عملاً کارآمدی این اقدام را تضعیف می‌کنند، به‌ویژه اگر عواقبی متوجه شرکت‌ها یا کشورهای متبوع آن‌ها نباشد.

بر اساس اطلاعات پایگاه‌های ردیابی اطلاعات تجاری، برخی شرکت‌هایی که به‌طور مستقیم با ایران در ارتباط هستند حتی به دنبال آن نیستند که فعالیت‌شان را مخفی کنند.

ماه گذشته، نفت‌کش سالینا با پرچم ایران در بندری واقع در خلیج جینزوی چین پهلو گرفت. سالینا به روال معمول، موقعیت، مسیر و سرعت خود را از طریق سامانه شناسایی خودکار گزارش کرد. نفت‌کش‌هایی مانند سالینا می‌توانند حامل حدود یک میلیون بشکه نفت باشند.

تلاش‌های رئیس‌جمهوری آمریکا برای ممنوعیت صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران در کانون تنش‌های فزاینده دو کشور قرار دارد. تنش‌هایی که در پی سرنگونی یک پهپاد آمریکایی از سوی سپاه پاسداران رنگ تازه‌ای گرفت. ترامپ که به گفته خودش ابتدا دستور حمله نظامی به برخی مواضع سپاه را داده بود، دقایقی پیش از عملیاتی شدن، دستور لغو این حمله را داد.

حمله به پهپاد آمریکایی پس از آن روی داد که آمریکا ایران را مسئول حمله به دو نفت‌کش در نزدیکی تنگه هرمز دانست. کاخ سفید، پس از انصراف ترامپ از حمله به مواضع سپاه، رهبر ایران و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را به فهرست تحریم‌هایش افزود.

دونالد ترامپ این تحریم‌ها را برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره ضروری خوانده‌است. او در عین حال می‌گوید بدون هیچ پیش‌شرطی آماده گفت‌وگو و مذاکره با ایران است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای