رهگیری و انهدام یک پهپاد حوثی توسط ائتلاف عربی

رهگیری و انهدام یک پهپاد حوثی توسط ائتلاف عربی

سرهنگ المالکی: حمایت رژیم ایران از شورشیان حوثی امنیت منطقه و بین‌الملل را تهدید می‌کند
سه شنبه, 9 ژوئيه, 2019 - 10:15

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد نیروهای ائتلاف شب گذشته موفق شدند یک پهپاد ارسال شده توسط شورشیان حوثی مورد حمایت ایران را رهگیری و منهدم سازند.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ ترکی المالکی تأکید کرد که تلاش های مذبوحانه و ناجوانمردانه حوثی‌ها در هدف قراردادن غیرنظامیان با پاسخ قاطعانه ائتلاف و خنثی کردن حملات آنان همراه خواهد بود.

سرهنگ المالکی در نشست مطبوعاتی خود در ریاض، همچنین به وجود رابطه قوی میان گروه القاعده در جزیره العرب و گروه داعش از یکسو و میان این دو گروه و تروریست‌های حوثی از سوی دیگر رابطه قوی به ویژه پس از کودتا علیه دولت مشروع، تأکید کرد.

المالکی، ضمن بیان این مطلب به بازداشت «ابو اسامه المهاجر» سرکرده گروه تروریستی داعش در یمن و مسئول مالی این گروه و تعدادی از اعضای همراه المهاجر، اشاره کرد.

وی همچنین در این کنفرانس، از موضع‌گیری عملیات بازگرداندن امید برای حمایت از دولت مشروع در داخل یمن، تهدیدهای حوثی‌ها علیه امنیت منطقه و بین‌الملل، هدف‌گیری توانایی‌های نظامی شورشیان در داخل یمن و پشتیبانی از ارتش یمن، سخن گفت.

سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به ادامه نقض قوانین بین‌المللی توسط شورشیان حوثی تحت حمایت ایران اشاره و نمونه‌هایی از نقض قوانین بین‌المللی همچون هدف قرار دادن غیر نظامیان و تأسیسات غیرنظامی در سعودی و در داخل یمن با استفاده از پهپادهای بمبگذاری شده را مطرح کرد.

سرهنگ المالکی اضافه کرد که سلاح‌های ایرانی و حمایت رژیم ایران از شورشیان حوثی امنیت منطقه و بین‌الملل را تهدید می‌کند.

وی در ادامه اظهارتش به تداوم فعالیت‌های امدادرسانی در یمن از راه‌های زمینی، دریایی و هوایی پرداخته در این راستا به گزارش سازمان UNVIM زیر مجموعه سازمان ملل در کشور جیبوتی اشاره کرد.

سخنگوی ائتلاف حامی دولت مشروع یمن، همچنین دربارهٔ تلاش‌های مرکز کمک رسانی ملک سلمان و ارسال کمک‌های مستمر این مرکز به نیازمندان یمن و تلاش‌های برنامه سعودی برای بازسازی و توسعه یمن، صحبت کرد.

روز دوشنبه نیز، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد نیروی دریایی ائتلاف موفق شد اقدام شبه نظامیان حوثی تابع ایران برای حمله به یک کشتی تجاری در جنوب دریای سرخ با استفاده از یک قایق بمب‌گذاری شده از نوع blue fish را خنثی کند.

سرهنگ ترکی المالکی اضافه کرد که نیروهای ائتلاف این قایق هدایت شونده را در مسیر خود به سوی کشتی رهگیری و منهدم کردند.

وی تأکید کرد که تهدید کشتیرانی و تجارت بین‌المللی از سوی شبه نظامیان حوثی اقدامی تروریستی و خطرناک است و هشدار داد که نیروهای ائتلاف به خنثی کردن اقدامات خرابکارانه حوثی‌ها ادامه خواهند داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای