​دعوت سعودی به پرهیز از سردادن شعارهای سیاسی و فرقه‌ای در حج

​دعوت سعودی به پرهیز از سردادن شعارهای سیاسی و فرقه‌ای در حج

چهارشنبه, 10 ژوئيه, 2019 - 15:30

هیئت وزیران سعودی در بیانیه‌ای بار دیگر بر پرهیز از سیاسی کردن موسم حج و سر دادن هرگونه شعارهای سیاسی و فرقه ای در مناسک حج تأکید کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، در بیانیه هیئت وزیران سعودی آمده‌است: حجاج باید صرفاً به ادای مناسک حج بپردازند و مراعات برادران خود را در اماکن مقدس بکنند و از هر اقدامی که حج و آرامش آن را برهم می‌زند، بپرهیزند.

هیئت وزیران سعودی همچنین اعلام کرد که تدابیر لازم را برای ممانعت از سردادن این شعارها و اقدامات مغایر با توصیه‌ها طبق مقررات اتخاذ خواهد شد.

در بیانیه مذکور همچنین آمده‌است: به هیچ وجه انجام چنین کارهایی در هیچ شرایطی قابل قبول نیست.

این بیانیه پس از جلسه هیئت وزیران روز سه‌شنبه به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیزدر کاخ السلام واقع در شهر جده منتشر شد.

خادم حرمین شریفین همچنین با اشاره به رسیدن نخستین کاروان‌های حج سال ۱۴۴۰ در روز پنجشنبه گذشته برای حجاج آروزی موفقیت در ادای مناسک حج کرد.

وی همچنین همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مسئول را به بذل تلاش برای روان‌سازی فرایند حج و ادای مناسک و تأمین امنیت و ثبات و آرامش برای حجاج و ارتقای خدمات رسانی در گذرگاه‌های دریایی، زمینی و هوایی برای حجاج موظف کرد.

عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ وزیر امور اسلامی سعودی در این باره به خبرگزاری واس گفته‌است که فراخوان شورای وزیران با آنچه که خداوند به وجوب انجام فریضه حج با سکینت و آرامش و دوری از رفث و فسوق و جدال دستور داده، مطابقت دارد.

دبیرخانهٔ شورای عالی علمای سعودی نیز در بیانیه ای ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان بیت الله الحرام، نسبت به اهمیت حافظت از مقاصد ایمانی حج و تعظیم رکن پنجم اسلام و استفاده از این فرصت برای انجام بیشتر عبادات جهت تقرب به پروردگار، و عدم خروج از مقاصد حج با پرداختن به شعارهای سیاسی و فرقه‌ای تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای