خادم حرمین بر اهمیت پایبندی به توافق طائف تأکید کرد

خادم حرمین بر اهمیت پایبندی به توافق طائف تأکید کرد

تأکید ملک سلمان در دیدار با نخست وزیران پیشین لبنان بر ثبات لبنان در فضای عربی
چهارشنبه, 17 ژوئيه, 2019 - 14:15

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در دفتر خود در کاخ السلام جده، نجیب میقاتی، فؤاد سنیوره و تمام سلام نخست وزیران پیشین لبنان را به حضور پذیرفت و بر اهمیت پایبندی به توافق طائف و ثبات و استقرار لبنان در فضا و محیط عربی تأکید کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، در این دیدار پیرامون آخرین تحولات لبنان گفتگو شد و روابط برادرانه میان سعودی و لبنان مورد بررسی قرار گرفت.

در همین راستا، نجیب میقاتی در گفتگو با «الشرق الاوسط» اظهار کرد: تعامل ویژه و اهتمام گسترده‌ای از طرف رهبری سعودی نسبت به لبنان را شاهد بودیم. قرائت خادم حرمین شریفین از اوضاع لبنان دوستانه و مخلصانه است.

فؤاد السنیوره نیز در گتگوی تلفنی با «الشرق الاوسط» تأکید کرد: در این دیدار تأکید و اهتمام سعودی نسبت به لبنان و ضرورت عبور از دوره سختی‌ها و بحران‌های سیاسی، ملی و اقتصادی به ویژه تلاش برخی برای گذر از توافق طائف را شاهد بودیم.

در همین راستا، تمام سلام نیز به «الشرق الاوسط» گفت: قرار است سلسله سفرهایی به کشورهای عربی همچون مصر، امارات و کویت داشته باشیم، همچنین سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان در جریان این تحرک نخست وزیران پیشین لبنان قرار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای