تعدادی از عوامل «حزب‌الله» و «سپاه» در عراق کشته شدند

تعدادی از عوامل «حزب‌الله» و «سپاه» در عراق کشته شدند

پلیس صلاح الدین زخمی شدن ۵ شبه نظامی را تأیید کرد
جمعه, 19 ژوئيه, 2019 - 15:15

تعدادی از عوامل «حزب‌الله» لبنان و «سپاه پاسداران» ایران در پی حمله پهپادی به یکی از اردوگاه‌های شبه‌نظامیان الحشد الشعبی در عراق کشته شدند. در همین باره پلیس صلاح الدین زخمی شدن ۵ شبه نظامی را تأیید کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، منابع خبری عراق امروز جمعه ۱۹ ژوئیه در گزارشی فوری خبر داد که جنگنده‌های ناشناس به یکی از اردوگاه‌های الحشد الشعبی در استان صلاح الدین حمله کرده‌اند.

ثائر البیاتی رئیس شورای عشایر عرب در عراق گفته‌است که دو جنگنده ناشناس این اردوگاه که محل نگه‌داری موشک‌های بالستیک ایران است را بمباران کردند.

طبق گفته البیاتی تعدادی از افراد حزب‌الله لبنان و افرادی از سپاه پاسداران ایران که در این اردوگاه مستقر بودند، کشته شدند.

از سوی دیگر، العربیه و الحدث گزارش دادند هواپیمایی ناشناس پایگاه الحشد الشعبی را در شرق صلاح الدین که اخیراً موشک‌های ایرانی وارد آن شده بود هدف قرار داد.

 هسته اطلاع‌رسانی امنیتی عراق نیز حمله پهپادی به وسیله هواپیمای بدون سرنشین به اردوگاه «الشهداء» نیروهای الحشد در منطقه «آمرلی» در شرق استان واقع در شمال پایتخت این کشور را تأیید کرد.

بنا بر آنچه در این بیانیه آمده، اردوگاه مذکور که متعلق به تیپ شانزدهم نیروهای الحشد الشعبی است در ساعت‌های ۱:۵۱ و ۲:۲۰ بامداد امروز به وقت محلی هدف نارنجک پرتاب شده به وسیله پهپاد قرار گرفته و در نتیجه آن نیز دو نیرو زخمی شدند.

در همین راستا، خبرگزاری آلمان به نقل از محمد خلیل البازی از فرماندهی پلیس استان صلاح الدین گزارش داد که در طی حمله هوایی به اردوگاه الشهدا در شرق تکریت ۵ شبه نظامی از جمله ۲ ایرانی زخمی شدند.

به گفته این منبع، این دو ایرانی مستشار یا مربی آموزش نیروهای الحشد الشعبی هستند که بلافاصله برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

این منبع ادامه داد: این اردوگاه زیر نظر هادی عامری فرمانده تیپ بدر نزدیک به ایران اداره می‌شود.

فرماندهی پلیس استان صلاح الدین همچنین آماری از تعداد مستشاران نظامی ایران در عراق ارائه نکرده‌است.

تاکنون هیچ نهادی یا سازمانی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای