مباهات وزیر اسرائیلی: تنها کشوری هستیم که «ایرانی‌ها را می‌کشیم»

مباهات وزیر اسرائیلی: تنها کشوری هستیم که «ایرانی‌ها را می‌کشیم»

یکشنبه, 21 ژوئيه, 2019 - 22:15
تل آویو: الشرق الاوسط

همزمان با اوج گرفتن تنش میان ایران و بریتانیا، یک وزیر دولت اسرائیل با لحنی افتخارآمیز گفت: «اسرائیل تنها کشوری است که ایرانی‌ها را می‌کُشد».

به گزارش الشرق الاوسط، زاخی هانگبی عضو حزب حاکم لیکود و وزیر همکاری‌های منطقه‌ای در دولت بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه ۳۰ تیر، در مصاحبه با بخش عبری رادیوی دولتی «کان» به حملات اسرائیل به مواضع نیروهای ایرانی و «حزب‌الله» در سوریه اشاره کرده‌است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که تنش بین ایران و بریتانیا به ویژه از ۱۳ تیر و در پی توقیف یک ابرنفتکش به نام «گریس ۱» در آب‌های جبل‌طارق شدت یافت و در روز جمعه و با یورش نیروهای سپاه پاسداران به نفتکش استنا ایمپرو به اوج خود رسیده‌است.

زاخی هانگبی ایران را متهم کرد که قصد ایجاد هرج و مرج و آشوب، و ضربه زدن به آزادی کشتیرانی را دارد.

او در پاسخ به پرسشی در بارهٔ پشتیبانی احتمالی آمریکا از اسرائیل، در صورت حمله به ایران، گفت که تهران نمی‌خواهد کار را به آنجا بکشاند.

او تأکید کرد که «طی دو سال اخیر، اسرائیل تنها کشور جهان بوده که ایرانی‌ها را کشته‌است… ما در سوریه، صدها بار ایرانی‌ها را هدف قرار داده‌ایم. گاهی اوقات خودمان خبر را اعلام می‌کنیم (به رسمیت می‌شناسیم) و گاهی نیز رسانه‌های خارجی موضوع را اعلام می‌کنند».

وزیر همکاری‌های منطقه‌ای اسرائیل می‌گوید «ایرانی‌ها واکنش بسیار محدودی نشان می‌دهند، نه به این دلیل که ظرفیت‌های لازم را ندارند، بلکه به این دلیل که درک می‌کنند که اسرائیل شوخی‌بردار نیست.»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای