واکنش اسراییل به موشک بالستیک ایران: آزمایش سامانه‌ای برای مقابله

واکنش اسراییل به موشک بالستیک ایران: آزمایش سامانه‌ای برای مقابله

نتانیاهو: "آرو ۳" به‌طور موفقیت‌آمیز توانسته مانع از موشک‌های بالستیک خارج از جو و در ارتفاع و سرعتی بی‌سابقه شود
یکشنبه, 28 ژوئيه, 2019 - 21:45

پس از چند روز از آزمایش یک موشک بالستیک با برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر توسط ایران، اسرائیل اعلام کرد سیستم دفاع موشکی را که برای حملات احتمالی ایران و سوریه ساخته، با موفقیت آزمایش کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از رویترز، وزارت دفاع اسراییل اعلام کرد سامانه دفاع موشکی بردبلند خود موسوم به آرو ۳ را در آلاسکا در آمریکا با موفقیت آزمایش کرده‌است.

تل آویو گزارش داده‌است، Arrow-3 (پیکان ۳) برای مقابله با شلیک موشک‌های بالستیک از سوی ایران و سوریه طراحی شده‌است.

اسراییل این سامانه موشکی را با کمک شرکت بویینگ آمریکا ساخته و می‌گوید می‌تواند هر موشک با هر کلاهک و در هر ارتفاعی را هدف قرار دهد.

این سامانه برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در دریای مدیترانه آزمایش شد و در سال ۲۰۱۷ به اسراییل منتقل شد.

در همین رابطه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل امروز (یک‌شنبه) در اظهاراتی گفته‌است که تل آویو اکنون ظرفیت مقابله با موشک‌های بالستیک ایران را دارد.

وی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از انجام چند آزمایش محرمانه روی سامانه Arrow3 با همکاری آمریکا در ایالت آلاسکا خبر داد و گفت که این سامانه به‌طور موفقیت‌آمیز توانسته مانع از موشک‌های بالستیک خارج از جو و در ارتفاع و سرعتی که تاکنون ندیده‌است، شود.

وی در ادامه توئیت خود گفت که اکنون اسرائیل ظرفیت مقابله با موشک‌های بالستیکی را که از ایران یا هر جای دیگری پرتاب می‌شود، دارد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای