امارات اتهامات دربارهٔ موضعش درخصوص عدن را رد کرد.. تأکید بر ادامه شراکت در ائتلاف یمن

امارات اتهامات دربارهٔ موضعش درخصوص عدن را رد کرد.. تأکید بر ادامه شراکت در ائتلاف یمن

خواسته ابوظبی از یمنی‌ها: گفتگوی جدی و پایان‌دادن به اختلافات داخلی
جمعه, 23 اوت, 2019 - 07:00

حکومت امارات ضمن محکومیت شدید اتهام‌ها، ادعاها دربارهٔ موضعش درخصوص تحولات عدن را رد و نسبت به انتشار چنین ادعاهایی ابراز تأسف و مجدداً بر ادامه شراکت در ائتلاف یمن به منظور رسیدن به آرامش در جنوب این کشور تأکید کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، سعود حمد الشامسی معاون نماینده دائم امارات در سازمان ملل در برابر شورای امنیت گفت: «ما متأسفیم که ادعاهایی را علیه کشورمان دربارهٔ تحولات در عدن می‌شنویم. این‌ها ادعاهایی است که کاملاً مردود است.»

الشامسی در جلسه روز سه‌شنبه شورای امنیت اظهار کرد که امارات در مقام شریک ائتلاف عربی همه تلاش خود را برای کاهش تنش در جنوب یمن به کار می‌بندد و شایسته نیست که دولت یمن شکست سیاسی و مدیریتی خود را به کشور امارات ربط بدهد.

سعود الشامسی همچنین گفت که این کشور نگران درگیری‌های مسلحانه در عدن بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب یمن است و خواهان آرامش برای حفظ امنیت و جان شهروندان یمنی است.

وی افزود: این همان موضعی است که دولت امارات به عنوان شریک اصلی ائتلاف عربی اتخاذ کرده‌است.

سعود حمد الشامسی فداکاری‌های بزرگ امارات در راه تحقق این هدف را یادآور شد و گفت که تمامی ادعاهای اخیر علیه امارات دربارهٔ یمن صحت ندارد و امارات برای تحقق ثبات در این کشور تلاش می‌کند.

وی گفت: ما به درخواست دولت مشروع یمن و به عنوان عضو ائتلاف عربی اقدامات جدی را علیه حوثی‌ها اتخاذ کردیم. ما نباید نقش مهم امارات در آزادی عدن و شهرهای دیگر را فراموش کنیم.

وی از طرف‌های درگیر در یمن خواستار شده بود تا به درگیری‌ها و اختلافات داخلی پایان دهند و همه طرف‌ها را به گفتگوی جدی فراخواند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای