​دو پهپاد حوثی هدایت‌شده به سوی سعودی سرنگون شدند

​دو پهپاد حوثی هدایت‌شده به سوی سعودی سرنگون شدند

جمعه, 23 اوت, 2019 - 22:00

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن پنجشنبه ۲۲ اوت دو پهپاد را که توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از استان عمران یمن به سوی شهر سعودی خمیس مشیط هدایت شده بود را رهگیری و سرنگون کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی اعلام کرد، نیروهای ائتلاف صبح روز پنجشنبه توانستند دو پهپاد شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران را بر فراز شهر خمیس‌مشیط در خاک سعودی رهگیری و سرنگون کنند.

سرهنگ المالکی توضیح داد «تمامی تلاش‌های شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در به پرواز درآوردن پهپادها ناکام خواهند ماند».

المالکی تأکید کرد، «ائتلاف عربی تمامی تدابیر عملیاتی و بهترین اقدامات قواعد درگیری را به منظور محافظت از غیرنظامیان و تعامل با چنین پهپادهایی به کار می‌گیرد».

المالکی همچنین بیان کرد که «تلاش‌های مکرر تروریست‌های حوثی نشانه دهنده حالت ناامیدی این گروه تروریستی و دلیلی آشکار بر جنایت‌های آنها که نمایندگی ایران در منطقه و حامیان آنها است».

او گفت که تلاش‌های مکرر تروریستی حوثی‌ها «تأکید کننده حجم تلفات در میان عناصر تروریستی است که آنها را هر روز وارد درگیری‌های بازندهای می‌کند که خشم اجتماعی و مردمی علیه این گروه را به دنبال داشته‌است».

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین تأکید کرد که رهبری مشترک ائتلاف عربی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن با قاطعیت تمام اقدام به اجرای تدابیر بازدارندهای علیه این شبه‌نظامیان تروریست و نابودی و از کار انداختن توانایی‌های آنها کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای